fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmų nariai „AP Galerija“ kviečia į parodą „Ak, tai!” – vasarišku karščiu alsuojantys aktai

 

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, Užupio Respublikoje neseniai įsikūrusi „AP galerija“, kviečia paskutinį vasaros mėnesį pasinerti į akto stebėjimus! Trys skirtingų kartų žinomi tapytojai – vilnietis Svajūnas Armonas ir kauniečiai Vytautas Kaunas, Jonas Kunickas – pristato jungtinę parodą „Ak, tai!“ (aktai).

 

Aktuose dailininkai sukoncentravo savo dėmesį į moters kūną. Pasirinkta parodos tema leidžia pajausti ar apmąstyti moters paslaptingumą, o savita kiekvieno dailininko plastinė kalba leidžia mėgautis žanro įvairove. Žiūrovams turėtų patikti parodoje eksponuojamų trijų skirtingą braižą turinčių dailininkų moters akto vaizdavimo galimybės.

 

Realistinį stilių J. Kunickas kuria mentelėmis

Jono Kunicko tapybos stilius – realistinis, tačiau pasižymi ypatinga atlikimo maniera – dailininkas tapo tik mentelėmis, jomis suraito net aiškiai įskaitomą parašą. Menininkas moters kūną vaizduoja įvairiais rakursais, pasitelkdamas fotografijos principus. Dailininkas dažnai savo paveikslų herojes pats fotografuoja ir visą dėmesį sutelkia į pozavimo tikrumą, ieškodamas individualių charakterio bruožų. Jo paveikslų fonai yra tarsi išvalyti, nesvarbūs, dėmesys koncentruojamas tik į moters kūną, apšvietimą.

Ekspresija ir kontrastai V. Kauno paveiksluose

Vytauto Kauno kuriamuose moterų aktuose netrūksta spalvinės ekspresijos ir kontrastų, lengvos erotikos ir jausmingumo, realizmo ir siurrealizmo elementų. Moters kūnas vaizduojamas proporcingas, tačiau nedetalizuojamas, dėmesys sutelktas į bendrą kuriamą nuotaiką, apšvietimą. Jeigu paveiksle „Žydėjimas“ dominuojantis koloritas balansuoja ties šaltomis melsvo kolorito spalvomis, tai kūrinys „Karšta birželio saulė“ pulsuoja ryškiausiu saulėtu geltonio karščiu, rodos, išlydančiu moters kūną.

Simbolinių spalvų magija S. Armono kūryboje

Žymios „Individualistų“ grupės narys Svajūnas Armonas savo drobėse moterį vaizduoja kaip laimingą būtybę, švytinčią iš vidaus. Dailininko akimis kūniškumo grožis, dvelkiantis paslaptimi moteriai įgimtas, jo paveiksluose nusimetusi rūbą moteris sustingsta jaukiose pozose. Dėmesį autorius sutelkia į kompoziciją, kūno spalvą, plaukus, savo pasirinktų herojų pozavimo laisvumą. Itin svarbus kuriamas paveiksluose fonas, šiltos ir prabanga dvelkiančios spalvos paryškina turtingą vidinio grožio moters pasaulį. Dailininkas dažus kloja tirštais potėpiais, drobę užpildo daugiasluoksne spalvine plastika, šviesių ir tamsių simbolines prasmes pabrėžiančių spalvų deriniais sukuria magišką nuotaiką. Kiekvienas paveikslas turi stiprią emocinę įkrovą. Parodoje eksponuojami S. Armono paveikslai ir jų idėjos gimė pleneruose tapant pozuojančias moteris.

Parodos pavadinimas „Ak, tai!“ byloja apie tai, kad nuogo žmogaus vaizdavimas mene vis dar yra iššūkis ir dailininkams, ir žiūrovams.

Paroda veikia nuo rugpjūčio 2 dienos iki rugpjūčio 23 dienos.

Galerija kvies į susitikimą su dailininkais rugpjūčio 20 dieną 19 val., galerininkė Vilma Jankienė kalbins dailininkus apie kūrybą, akto aktualumą šiandien.

 

Daugiau informacijos:

Meno kuratorė – Vilma Jankienė, +370  616 19201, vilma@apgalerija.lt

“AP galerijos” adresas: Polocko g. 10, Vilnius

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.