fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmų eksportuotojai dalijosi savo patirtimi karantino laikotarpiu

Praėjusią savaitę vyko pirmoji nuotolinė Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų eksportuotojų diskusija „COVID-19 įtaka mano įmonės eksportui. Kokias pamokas išmokome“, kurioje dalyvavo skirtingų sektorių atstovai – maisto ir gėrimų gamintojų, statybos ir inžinerijos, transporto ir logistikos, baldų, apšvietimo sistemų įmonių ir t. t. Renginį moderavo Rūmų viceprezidentė Laura Aldonė.

Vyda Mozūriūnienė, UAB „Comfort Heat“ generalinė direktorė, pabrėžė, kad tiek nuotolinis, tiek ir tiesioginis bendradarbiavimas duoda galimybę išgirsti kitų eksportuotojų patirtį: kokiu geriausiu keliu eiti, kaip gauti potencialių užsienio partnerių, ekspertų kontaktų. Tad Rūmų nariams reikalinga bendradarbiavimo platforma, kuria planuoja tapti kuriamas Eksporto klubas.

Diskusijos metu  dalyviai pasidalijo, kaip sekasi organizuoti eksporto veiklas karantino laikotarpiu.  O patirtys – įvairios. Anot Lauros Kaziukonienės, įmonės „Geld Baltic“ vadovės, pardavimas per e. parduotuvę tiek Lietuvoje, tiek užsienyje išaugo dvigubai. „Transporto įmonėms pervežimų apimtys tikrai nesumažėjo, didesnių problemų kilo dėl importo“, – dalijosi patirtimi UAB „AD Transport“ vadovas Artūras Skausmenis. Jo nuomone, didžiausi iššūkiai – psichologiniai, susiję su darbuotojais, vairuotojais dėl rizikos užsikrėsti, baimės vykti tarptautiniais maršrutais.

UAB „Straikas“ direktoriaus Gintaro Didžioko teigimu, eksporto apimtys beveik nesumažėjo, palyginti su 2019 metais, tačiau nebuvo numatyto eksporto augimo iš investicijų, naujų kontaktų ir produktų, nes prekybos tinklai kol kas naujienų neįsileidžia, o užsienio rinkoms reikia jas pristatyti.

Pagrindinės įmonių įžvalgos: karantino metu gera galimybė kokybiškai pasitempti, parengti produktų rinkodaros priemones, dalyvauti internetiniuose mokymuose, konferencijose, forumuose. Įmonės per trumpą laiką privalėjo prisitaikyti, išeiti iš komforto zonos ir peržiūrėti darbo metodus, greitai persitvarkyti dirbti nuotoliniu būdu.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Almantas Danilevičius paragino Rūmų narius ir toliau dalintis savo patirtimi, problemomis, kurias galėtų išspręsti visa Rūmų sistema.

Steigiamasis Eksporto klubo renginys nuotoliniu būdu planuojamas gegužės 27 d.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis