fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmų eksporto klubo susitikimas su komercijos atašė Švedijoje ir Uzbekistane

 

Spalio 27 d. vyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Eksporto klubo virtualus susitikimas su Lietuvos komercijos atašė Švedijoje Aleksandru Laurinavičiumi ir komercijos atašė Rusijos Federacijoje bei Uzbekistane Gintaru Binkausku.

 

p. Aleksandras Laurinavičius pristatė Klubo nariams naujausią informaciją apie Covid 19 poveikį Švedijos verslui. Švedijoje, kur nebuvo įvestas karantinas, verslas neturėjo tokių nuostolių, kaip kitose ES šalyse. Šiuo metu labai jaučiamas aukštų rodiklių vakcinavimo efektas ir bendras šalies atsigavimas. Tuo pačiu peržiūrima tiekėjų bazė – gera proga naujų klientų paieškai. Tad šia galimybe komercijos atašė siūlė pasinaudoti ir Klubo nariams, kurie veikia ar planuoja veikti Švedijos rinkoje.

 

„Dabar daug lengviau gauti pradinius on-line susitikimus su Švedijos įmonėmis. Bet Lietuvos verslininkai turi pirmiausia nusistatyti, su kuo reiktų kontaktuoti dėl bendradarbiavimo, nes Švedijoje sprendimus priima vidurinės grandies vadovai“, - akcentavo komercijos atašė.

 

p. Gintaras Binkauskas Klubo narius supažindino su Uzbekistano bendra ekonomine situacija ir tarptautine prekyba. Uzbekistanui tenka 25 proc. visos Lietuvos eksporto į Centrinės Azijos šalis. Komercijos atašė pristatė naujas paskatas ekonominių prekybinių ryšių tarp Lietuvos ir Uzbekistano stiprinimui. Europos Komisija suteikė Uzbekistanui Generalinės preferencijos statusą „plius“ (GSP+), tad 6200 pozicijų prekės iš Uzbekistano  gali būti įvežamos į ES be muitų. Nuo 2020 m. liepos mėnesio tapo įmanomas sankcijinių prekių (mėsa, pieno produktai, žuvis ir kt.) vežimas tranzitu per Rusiją į trečiąsias šalis naudojant navigacines plombas.

 

Klubo nariai aktyviai klausinėjo abu komercijos atašė apie galimybes jų produkcijai bei reikalavimus Švedijoje ir Uzbekistane.

 

Verta pažymėti, kad Rūmai glaudžiai bendradarbiauja su šiais komercijos atašė, pvz., jau lapkritį planuojamas susitikimas Malmėje su p. Aleksandru Laurinavičiumi, nes įmonės vyksta dalyvauti parodoje Nordic Organic Food Fair. Su Gintaru Binkausku organizuotas ne vienas virtualus renginys tiek apie Rusijos, tiek ir apie Uzbekistano rinkas. O 2022 metais planuojama jau antroji Rūmų verslo misija į Uzbekistaną.

 

Paskutinėje renginio dalyje Klubo nariai dalijosi įspūdžiais iš verslo misijos į Dubajų. Net 7 Klubo nariai vyko į Dubajų, kur turėjo galimybes susipažinti su Jungtinių Arabų Emyratų rinka, aplankyti EXPO Dubai 2020 parodą, bei dalyvauti b2b susitikimuose su vietos verslo atstovais.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis