fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmų eksporto klubo diskusija: Ukraina – ar dar yra vietos verslui?

2022 m. balandžio 26 dieną Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmuose vyko Rūmų Eksporto klubo diskusija tema: ,,Ukraina – ar dar yra vietos verslui?“

Renginį pradėjęs Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius padėkojo susirinkusiems svečiams  ir virtualiai prisijungusiems p. Sergej M. Prokhorov, Ukrainos pramonininkų ir verslininkų lygos  viceprezidentui Nikolaj Zasulskij, Kijevo Prekybos, pramonės rūmų prezidentui, verslininkui Aleksandr Rudakov.  

Baigdamas savo kalbą, jis pažymėjo: „Kartu kenčiame, kartu įveikiame. Mūsų tikslas – atstatyti Ukrainos ekonomiką. Mūsų tikslas – nugalėti.“

Ukrainos Respublikos ambasados pirmoji sekretorė p.Iryna Zhorniak pristatė Ukrainos ekonominę situaciją ir patiriamus nuostolius šiuo metu. Ji paminėjo, kad kaip tik šiuo metu Lietuvoje besilankantis Ukrainos žemės ūkio ministras su Lietuvos atstovais analizuoja galimybę Ukrainos grūdų eksportui per Klaipėdos terminalą. Baigdama savo pristatymą p. Zhorniak padėkojo Lietuvai ir lietuviams  už visokeriopą pagalbą Ukrainai.

Renginyje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje patarėjas Marijus Dunda. Po renginio jis pasidalino Ukrainos Kritinio importo prekių sąrašu (prekių, už kurias galima atsiskaityti tarptautiniu pavedimu užsienio valiuta), patvirtintu Ukrainos Vyriausybės nuoroda.

Video tiltu prisijungę svečiai iš Ukrainos išreiškė viltį, kad verslas atsigaus, nes jau ir dabar prekių apyvarta padidėjo dvigubai lyginant su praeitu karo mėnesiu. Be to, Ukrainos pramoninkai inicijavo krizių centro įkūrimą, kurio tikslas – spręsti Ukrainos verslo problemas dabartinėje situacijoje. Kiekvienas iš kalbančiųjų nepagailėjo padėkos žodžių Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmams, Lietuvai ir Lietuvos verslininkams už didžiulę paramą ir palaikymą Ukrainai.

Renginyje dalyvavę p. Andrius Pulokas, Ambasadorius ypatingiems pavedimams, Užsienio reikalų ministerijoje ir p. Sergejus Tichomirovas, buvęs Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje, dalijosi informacija tiek iš Lietuvos perspektyvos, tiek ir Ukrainos ekonomine situacija, informacija apie nuostolius, kuriuos patiria Ukraina svarbiose pramonės šakose (metalurgija, logistika, žemės ūkis). Pvz. žemės ūkio produkcijos eksportas krito 4 kartus, o tą įtakojo Ukrainos uostų blokada, sujaukta automobilių ir geležinkelių transporto sistema.

Sergejui Tichomirovui, tik šį mėnesį baigusiam komercijos atašė Ukrainoje kadenciją, padėkojo ir padėkos raštą įteikė Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Renginyje taip pat dalyvavo Linas Mališka, Lietuvos verslininkas, jau  8 metus dirbantis Ukrainoje, padėjęs ne vienam Lietuvos prekės ženklui įeiti į Ukrainos rinką. Jis pasidalijo savo patirtimi, patarimais verslui. Vladimir Gončar, Ukrainos verslo atstovas, dalyvavęs renginyje, taip pat kvietė verslininkus dalintis užklausomis, pasiūlė savo pagalbą įsivežant reikalingą produkciją iš Ukrainos. P. Anna Dvorecka, Ukrainoje dirbusi bankiniame sektoriuje, Lietuvos verslininkams pasiūlė pagalbą importo ir eksporto klausimais tarp Lietuvos ir Ukrainos verslų.

Po pristatymų Klubo nariai turėjo galimybę užduoti klausimus, neformaliai diskutuoti, dalintis savo patirtimi. Susitikime dalyvavo  17 dalyvių iš Rūmų ir  Eksporto klubo narių.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis