fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmų Eksporto klubo apvalaus stalo diskusija apie ekonominę diplomatiją

Vakar, 2022 m. vasario 23 d., Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko virtualus Rūmų Eksporto Klubo susitikimas, kurio metu buvo diskutuojama apie Lietuvos ekonominę diplomatiją  ir pagalbą verslui.

Renginyje dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorė Dalia Kreivienė ir  Eksporto ir investicijų skatinimo skyriaus vedėja Sandra Brikaitė.

Dalia Kreivienė Klubo narius supažindino su naujausiais pokyčiais ekonominės diplomatijos geografijoje. Šiuo metu veikia 50 dvišalių ambasadų ir atstovybių. 2021 m. pabaigoje atidaryta ambasada Pietų Korėjoje, o šiais metais atidaromos ambasados Singapūre, Australijoje. Iki 2024 metų planuojama visose Lietuvos ambasadose turėti už ekonomiką atsakingus diplomatus, pažymėjo p. Kreivienė. Taip pat plėtojama iniciatyva Lietuvos  Ambasadose Indijoje ir Japonijoje turėti galimybę pasinaudoti konsultacinėmis paslaugomis, t.y. būtų samdomi vietiniai konsultantai, kurie galėtų vykdyti užduotis, susijusias su Lietuvos verslo poreikiais. p. Kreivienė taip pat pasidalijo su dar šiais metais planuojamais užsienio reikalų ministro vizitais užsienio šalyse, kur galėtų prisijungti ir verslo atstovai. Pavasarį planuojami vizitai į Izraelį, Indiją, tikimasi, kad atidėti vizitai į Japoniją ir Pietų Korėją taip pat galėtų įvykti dar šiais metais.  URM atstovė informavo, kad plečiamas ir komercijos atašė tinklas, kurį kuruoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija, tokiose šalyse kaip JAV, Vokietija, Prancūzija ir dar daugiau šalių.

Savo darbo su diplomatinėmis atstovybėmis pasidalijo Gintaras Didžiokas, UAB Straikas direktorius. Jis labai palankiai vertino bendradarbiavimą su Lietuvos ambasadomis, ypač užmezgant verslo kontaktus Prancūzijoje, Japonijoje bei Rūmų organizuotoje verslo misijoje Graikijoje.

URM atstovės atsakė į kitus Klubo narių klausimus ir paskatino įmones dalintis savo problemomis bei pasiūlymais su Ministerija.

Kitas Klubo susitikimas planuojamas kovo 28 d.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis