fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmų Eksporto klubas diskutavo apie komercijos atašė ir eksporto konsultantų pagalbą ieškant verslo partnerių užsienyje

 

Vakar virtualiu būdu įvyko kas mėnesį organizuojamas Rūmų Eksporto Klubo susitikimas, kurio metu buvo diskutuojama kaip sėkminga pasinaudoti komercijos atašė ir eksporto konsultantų pagalba ieškant verslo partnerių užsienyje.

Audrius Masiulionis, Lietuvos komercijos atašė Suomijoje, su Klubo nariais pasidalijo įžvalgomis apie komercijos atašė teikiamas paslaugas Lietuvos eksportuotojams. Klubo narius labai sudomino informacija apie komercijos atašė naudojamas įmonių duomenų bazes, kur, pagal Lietuvos įmonių nurodytus veiklos kodus, galima atrinkti potencialių verslo partnerių sąrašą su detalia informacija apie juos. Tai žymiai sutaupo eksportuotojų laiką ir kaštus. Komercijos atašė taip pat pasidalijo kokios galimybės Lietuvos verslui Suomijoje. Suomiai labiau domisi Lietuva, ne lietuviai Suomija, minėjo atašė.

Rūmų nariai, konsultacinės įmonės Gateway&Partners ir Foris Consulta pristatė kuo gali būti naudingi eksporto konsultantai verslui. Kaip pabrėžė p. Nikas Grumblys, Gateway&partners jaunesnysis partneris, eksporto konsultantus verta samdyti dėl jų turimų kontaktų ir patirties rinkoje, o ir sutaupomi įmonės kašta, nes dažnu atveju tai yra pigiau nei samdyti naują darbuotoją. Erika Budrytė, Foris Consulta atstovė, dar papildė, kad eksporto konsultantai žino rinkos specifiką, t.y. ko reikia rinkai ir užsienio įmonėms. p.. Budrytė taip pat pasidalijo praktinėmis įžvalgomis kuo skiriasi verslo partnerių paieška Europoje (Norvegija) ir Artimuosiuose Rytuose (Jungtiniai Arabų Emyratai).

Apibendrindamas diskusiją, Klubo valdybos pirmininkas Kęstutis Černeckas dalindamasis savo patirtimi, paantrino, kad komercijos atašė minėta duomenų bazė sutaupo begales laiko ir kaštų, tad verta pasinaudoti visa galima pagalba ir šaltiniais.

Klubo susitikime dalyvavo 24 Klubo nariai.

Šiais metais dar planuojamas  Klubo susitikimas gruodžio mėnesį.

 

Daugiau renginio akimirkų rasite nuotraukų galerijoje:

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis