fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmams – Vilniaus universiteto Verslo mokyklos padėka

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai Vilniaus universiteto verslo mokykla vakar atšventė savo veiklos 5 metų jubiliejų.

Šia proga VU VM kartu su Rūmais verslininkus, mokslininkus, dėstytojus, garbingus svečius sukvietė į diskusiją: „Tvarus verslas. Kokybiškas švietimas. Ar įmanoma suderinti?“.

Diskusijoje dalyvavo Prof. Rimvydas Petrauskas, Vilniaus universiteto Rektorius; dr. Birutė Miškinienė, Vilniaus universiteto Verslo mokyklos direktorė; Sigitas Leonavičius, VPPAR prezidentas; ypatingi svečiai - VU VM alumnai. Diskusiją moderavo Kęstutis Vingilis.

Verslo ir mokslo atstovai diskutavo, teikė pasiūlymus, dalijosi asmeninės patirtimis, kaip veikti, kad tvarumas nebūtų deklaratyvi, orientuota į viešuosius ryšius, skubiai užklijuota sidabrinė juosta, kad „būtų kažkas apie tvarumą“. Aptarta, kaip skatinti verslininkus labiau prisidėti prie tvarumo ir kokybiško švietimo, o mecenatystė, filantropija įgytų daugiau brandos.

„Skirtingų dydžių įmonės gali turėti skirtingus resursus, savaip suprasti, kokio dydžio būtinas indėlis į tvarią veiklą. Nors dažnai galvojama, kad tvari veikla – tik didžiųjų korporacijų reikalas ir trendas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotose šiais metais net keliose konferencijose matėme gražių pavyzdžių, kaip ir mažos kompanijos žengia tvarumo link. Nebūtina turėti milijonų, nebūtina investuoti šimtų tūkstančių, kad priartėtum prie tvaraus veikimo. Galimybę įmonėms įgauti žinių, jas pritaikyti suteikia Rūmai, rasdami sinergiją su universitetais ir kitomis mokymo įstaigomis, glaudžiai bendradarbiaudami su nariais – VU Verslo mokykla“, - pažymėjo Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Diskusijoje analizuotas pasaulyje populiarus universitetų neliečiamojo kapitalo fondų modelis, kai parama yra investuojama, o investicijų grąža skiriama aukštojo mokslo finansavimui. Tokie fondai siekia milijardus eurų (MIT pavyzdys), o vyriausybės tokį modelį remia vis labiau. Pvz. Japonija, matydama savo universitetų silpnėjimą, neseniai įsteigė 80 mlrd. eurų dydžio neliečiamojo kapitalo fondą universitetams. Suomija jau daugiau nei dešimtmetį multiplikuoja privataus sektoriaus paramą universitetams ir skiria ją neliečiamojo kapitalo fondams.

VU Verslo mokykla už ilgametę partnerystę Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmams skyrė padėką, kurią bendruomenės vardu atsiėmė Rūmų prezidentas S. Leonavičius ir gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius.

Diskusija yra projekto Nr. 08.5.1-ESFA-V-423-02-0001 „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“ dalis, kuri yra finansuojama iš Europos socialinio fondo.

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis