fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rudens sezoną verslios moterys pradėjo diskusija apie neįgaliųjų įdarbinimą

Vilniaus verslo moterų tinklas (VVMT), veikiantis prie Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, naują sezoną pradėjo kilniu renginiu – apskritojo stalo diskusija „Neįgaliųjų įdarbinimo versle geroji patirtis ir iššūkiai. Ką galime daryti geriau?“, suplanuota dar pavasarį, tačiau dėl karantino nukeltas į rudenį.

„Šis prasmingas renginys gimė iš gražios partnerystės. Dar 2017 metais sugalvojau įdarbinti neįgalųjį. Deja, net dvejus metus paieškos buvo nesėkmingos. Tik prisijungusi prie Rūmų susipažinau su VVMT nare Aleksandra Lezgovko, VšĮ Draudimo ir rizikos valdymo institutas vadove, kuri mane suvedė su Valakupių reabilitacijos centru. Taip įgyvendinau savo planą ir dabar pas mus dirba puikus neįgalus darbuotojas Donatas“, – pasakojo Irma Spudienė, UAB „DSP Plius“ vadovė, Rūmų tarybos narė ir VVMT viceprezidentė. (LRT reportažą apie tai nuo 3 min. žiūrėkite čia)

Verslių, energingų ir jautrių kitiems VVMT narių kartu su partnere – viešąja įstaiga Valakupių reabilitacijos centras (VRC) – suorganizuotu renginiu siekta aptarti problemas, su kuriomis susiduriama įdarbinant neįgaliuosius atviroje darbo rinkoje, ieškoti sprendimų, kaip ir ką visi galėtume daryti kitaip, kad tiek verslas būtų atviresnis ir nebijotų įdarbinti neįgaliųjų, tiek patys neįgalieji būtų motyvuoti dirbti.

„Diskusija atskleidė, kad dauguma neįgaliųjų dirba nekvalifikuotą darbą, nes nuo pat vaikystės jiems nesudaromos galimybės įgyti tinkamą išsilavinimą, todėl jie skursta; dažnai jiems ir artimiesiems trūksta informacijos ar tiesiog drąsos ieškoti ir patiems priimti sprendimus. Kartu šis renginys parodė, jog yra ir kitokių darbo vietų bei galimybių įdarbinti neįgaliuosius ir kad mažais žingsneliais tikrai įmanoma daryti pokyčius, tik svarbu visoms pusėms kalbėtis ir išgirsti“, – kalbėjo I. Spudienė, moderavusi šį renginį ir parengusi pranešimą „2 metai iššūkių sėkmingos įdarbinimo istorijos link“.

Apskritojo stalo diskusijos dalyvius sveikino Vilniaus rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius ir generalinis direktorius Almantas Danilevičius, VVMT prezidentė Jurga Rimkė, pranešimus skaitė ir gerosios praktikos pavyzdžiais dalinosi verslo, nevyriausybinių organizacijų, Seimo ir Vyriausybės atstovai: LR Seimo narys Justas Džiugelis, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Eglė Radišauskienė, Užimtumo tarnybos Darbo rinkos ir užimtumo politikos įgyvendinimo departamento direktorė Giedrė Vitė, Valakupių reabilitacijos centro direktorė Tatjana Ulbinienė, šio centro pagalbos priimant sprendimus specialistė Nijolė Dirsienė ir LEAD projekto koordinatorė Marija Markina, kuri ypač daug prisidėjo prie šio renginio organizavimo. Ekspertų diskusiją moderavo VVMT tarybos narė, vaizdo komunikacijos grupės Filmuojam.lt įkūrėja Lina Laurinaitytė.

Be to, renginio metu veikė Valakupių reabilitacijos centro neįgaliųjų dirbinių mugė, kurioje buvo galima įsigyti rankų darbo kalėdinių vainikų, lino ir medžio dovanų ir pan. Plačiau apie tai čia.

Vilniaus verslo moterų tinklas ypač dėkoja šio renginio rėmėjoms, VVMT narėms:

  • Jolantai Kuzminienei, UAB „Varėnos pienelio“ direktorei, už gausią jos gaminamos produkcijos degustaciją ir saldžias dovanas;
  • Vilmai Eidukynaitei, UAB „IT akademija“ vadovei ir Rūmų tarybos narei, pasirūpinusiai rašikliais, kad kiekvienas dalyvis būtų saugus ir pasirašinėtų individualiai;
  • Ingai Tribuišienei, šviežių salotų ir žaliųjų kokteilių baro „Fresh Post“ savininkei, padėjusiai atgauti jėgas žaliaisiais kokteiliais.
  • Irmai Spudienei, UAB „DSP Plius“ direktorei, pasirūpinusiai dalyvių sauga: vienkartinėmis pirštinėmis, veido kaukėmis ir skydeliais.

Ačiū visiems, skyrusiems laiko renginiui ir prisidedantiems prie visuomenės pokyčių!

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis