fbpx

Prisijungti

Naujienos

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Vilniaus Rūmų narys prof. dr. Renaldas Gudauskas

 

2021 m. vasario 22 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai informuoja, kad Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus Lietuvai, už jos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais paskelbė apdovanojantis labiausiai mūsų šaliai nusipelniusius asmenis – įvairiausių profesijų ir skirtingų biografijų žmones: iškilius kultūros, visuomenės veikėjus, mokslininkus, ištikimus Lietuvos draugus užsienyje, taip pat tuos, kurie rizikavo gyvybe, gindami savo šalį ar gelbėdami žmones.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Dekrete „Dėl Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečių apdovanojimo Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo proga“ skelbiama, kad apdovanojamas R.  Gudauskas yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius, Mykolo Romerio universiteto profesorius; darnios lyderystės, kultūros, švietimo, mokslo, valstybės informacijos politikos kūrimo bei Lietuvos žinių visuomenės pažangos spartinimo ir valstybės tarptautinio konkurencingumo stiprinimo puoselėtojas; daktaras.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius – dvidešimt pirmas pagal svarbą Lietuvos valstybės apdovanojimas, kuriuo Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu apdovanojami asmenys už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, už humanitarinę pagalbą Lietuvai, už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje, kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse. Šiuo ordinu gali būti apdovanojami ir užsienio valstybių piliečiai. Kandidatus apdovanoti ordinu teikia Seimo Pirmininkas ir jo pavaduotojai, Ministras Pirmininkas, Vyriausybės nariai.

Dėl tebesitęsiančios pandemijos šiais metais valstybinių apdovanojimų Vasario 16-osios proga paskelbimo iškilmes prezidentūra kviečia visus Lietuvos žmones stebėti saugiai – LRT televizijos kanalu. Ceremonijos transliacijos pradžia – 2021 m. vasario 16 d. 11 val.

Pasibaigus pandemijai ir karantino ribojimams, visi apdovanotieji bus pakviesti į Lietuvos Respublikos Prezidento rūmus, kur tradiciškai Baltojoje salėje Prezidentas Gitanas Nausėda įteiks apdovanojimus.

 

Šaltinis: https://www.lnb.lt/naujienos/6304-prof-dr-renaldas-gudauskas-apdovanojamas-ordino-uz-nuopelnus-lietuvai-riterio-kryziumi

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis