fbpx

Prisijungti

Naujienos

Pristatytos galimybės Čekijos respublikoje, Pietų Moravijos krašte

 

Sausio 24 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai sutiko verslo delegaciją iš Čekijos respublikos, Pietų Moravijos krašto. Pranešėjai pristatė ir apžvelgė esamą Lietuvos – Čekijos bendradarbiavimo situaciją ir galimybes verslui.

Sveikinimo žodžius tarė Rūmų generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius bei Pietų Moravijos Krašto Užsienio reikalų departamento atstovas Pavol Foltín, kurie džiaugėsi šalių bendradarbiavimu ir praėjusių metų pabaigoje paminėtu Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiu.

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovė Lina Kutkauskaitė-Žilaitė pateikė išsamų pristatymą apie Lietuvos ir Čekijos verslo bendradarbiavimą. Lietuva į Čekiją eksportuoja: tabaką, metalą, plastiką, elektroniką, šių ir kitų prekių vertė - daugiau kaip 370 milijonų eurų (+10% nuo 2019 m.). Lietuva iš Čekijos importuoja: elektroniką, įrenginius ir kitus produktus, kurių vertė – daugiau kaip 660 milijonų eurų (+7% nuo 2019 m.).  Čekija užima 19 vietą Lietuvos eksporto partnerių sąraše. Platesnį Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos pristatymą rasite čia. (pdf LT_CZ Presentation)

 

Pagrindiniai pranešėjai – Pietų Moravijos Krašto Užsienio reikalų departamento atstovas Pavol Foltín, kuris pristatė Verslo situaciją Pietų Moravijos krašte, šalies žemės ūkį – medaus gamintojus bei vandens turizmo atstovus – „Bata kanalą“. Pristatymą apie Pietų Moravijos kraštą galite rasti čia. (pdf South Morovia)  Taip pat šio renginio pranešėjas - Michalas Vala „HUTIRA“ eksporto ir plėtros vadovas, supažindino su Čekijos įmonės vykdoma dujų tiekimo, vandens valymo veikla bei vykdoma partnerių paieška Lietuvoje, kurie padėtų ateityje padėtų žengti ir į Latvijos bei Estijos rinkas. Plačiau apie šią įmonę rasite čia. (pdf HUTIRA) Čekijos, Pietų Morovijos krašto atstovai teigia: „Lietuvoje verslo partnerių ieškome abipusiai naudingam (angl. win – win) bendradarbiavimui ir galimybei apsikeisti gerąja praktika, kuri būtų praktiška abiem pusėms.“

 

Susidomėjus verslo galimybėmis Pietų Moravijos krašte, maloniai prašome kreiptis el. paštu: beatrice.ozgirdaite@cci.lt

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis