fbpx

Prisijungti

Naujienos

Pradėtas bendradarbiavimas su Sumų PPR Ukrainoje

 

Vakar, kovo 3 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Ukrainos ambasada Lietuvoje, Lietuvos ambasada Ukrainoje ir Sumų prekybos ir pramonės rūmais tęsiant 2020 m. pradėtą tradiciją ir siekiant stiprinti abiejų šalių tarpregioninį bendradarbiavimą, organizavo virtualų susitikimą. Dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Yatsenkivskyi, Sumų PPR prezidentas Konstantin Makarenko ir Vilniaus PPAR prezidentas Sigitas Leonavičius.

Renginio metu buvo pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp Vilniaus PPAR ir Sumų PPR.

 

„Vilniaus rūmai jau eilę metų prioritetu sau išsikėlė palaikyti draugiškus ir plėtoti komercinius ryšius su Ukraina. Džiaugiamės, kad prie mūsų partnerių sąrašo prisijungė ir Sumų prekybos ir pramonės rūmai. Pradedame mūsų bendradarbiavimą šiandien per Zoomą, bet tikimės, kad netrukus galėsime susitikti ir gyvai“, - sveikindamas renginio dalyvius sakė Vilniaus rūmų prezidentas S. Leonavičius.

 

Abu ambasadoriai savo sveikinimo kalbose pristatė 2021 m. planuojamus Lietuvai ir Ukrainai svarbius vyriausybinius susitikimus, taip pat  apžvelgė praeitų metų dvišalės prekybos statistiką. Prekyba dėl pandemijos šiek tiek sumažėjo, tačiau Ukraina išlieka svarbiu Lietuvos strateginiu partneriu. Ukraina patenka tarp 10 svarbiausių šalių, kur eksportuojamos lietuviškos prekės ir paslaugos, ir 7-oje vietoje pagal Lietuvos investicijas.

Renginyje pristatytas Lietuvos ir Sumų ekonominis potencialas bei bendradarbiavimo galimybės verslui.

LR ambasados Ukrainoje pranešimas: Lietuva – jūsų kelias į Vakarų rinką

Sumų PPR pranešimas: Sumų regiono ekonominis potencialas

Universiteto pristatymas: Sumų valstybinis universitetas

Po to sekė Lietuvos ir Ukrainos verslo atstovų prisistatymai bei apsikeitimas kontaktais.

Susitikime su Sumų regionu dalyvavo 2 aukštosios mokyklos ir 9 Lietuvos įmonės, kurios atstovavo vandenvalos, valymo įrenginių statybos ir rekonstravimo, statybos, chemijos ir maisto pramonės, kosmetikos, plastiko ir metalo gamybos, energetikos, transporto ir logistikos bei didmeninės prekybos verslo sektorius.

 

Daugiau renginio akimirkų nuotraukų galerijoje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis