fbpx

Prisijungti

Naujienos

Populiariausios eksporto į trečiąsias šalis kryptys – Uzbekija, Ukraina, Kinija

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai (toliau – Rūmai) informuoja, kad šiemet į trečiąsias šalis eksportuojančioms Vilniaus regiono įmonėms daugiausiai prekės kilmės sertifikatų išduota prekėms į Uzbekiją, Ukrainą ir Kiniją gabenti. Šios valstybės jau trečius metus iš eilės dominuoja kaip pagrindinės eksporto rinkos, į kurias prekių sertifikatus išduoda Rūmai.

Teritoriniams prekybos, pramonės ir amatų rūmams valstybė yra delegavusi prekės kilmės sertifikatų [1] išdavimo paslaugą. Vilniaus Rūmuose, kurie nuo spalio 26 d. pradėjo darbą naujose erdvėse, ši paslauga regiono verslui bus teikiama dar greičiau ir kokybiškiau.

Šiemet Rūmai išdavė jau puspenkto tūkstančio prekių kilmės sertifikatų, o Rūmų paslaugomis pasinaudojo apie 250 įmonių.

Populiariausiomis eksporto į trečiąsias šalis kryptimis, kaip ir praėjusiais metais, yra Uzbekija, Ukraina, Kinija. Daugiausiai į Uzbekiją vykdomas įvairių įrangos mechanizmų, staklių dalių reeksportas, į Kiniją keliauja mediena, o Ukrainą – plataus asortimento prekės. Kaip rodo Rūmų sertifikatų išdavimo duomenys, Vilniaus įmonės eksportuoja ne tik į Kazachstaną ar Baltarusiją, bet ir tokias valstybes kaip Hong Kongas, Saudo Arabija ar net Sirija.

2015 m. daugiausia prekės kilmės sertifikatų išduota prekėms į Ukrainą (1292); Uzbekiją (1227); Kiniją (453); Rusiją (400); Baltarusiją (362). 2016 metais – Uzbekiją (1281); Ukrainą (849); Kiniją (471); Rusiją (443); Baltarusiją (292); UAE (140). Per 2017 metų 9 mėnesius daugiausia šių dokumentų išduota prekėms į Uzbekiją (1912); Ukrainą (913); Kiniją (594); Rusiją (431); Baltarusiją (225); Azerbaidžaną (180).

„Rūmai valstybės deleguotą funkciją – kilmės sertifikatų išdavimą vykdo kokybiškai ir greitai. Vieno sertifikato išdavimas trunka 15 – 20 minučių, o per dieną, kaip rodo patirtis, galime išduoti ir daugiau nei 100 tokių dokumentų, įvertinę visą pateiktą informaciją apie prekes. Akcentuotina, kad už šią valstybės deleguotą paslaugą apmoka tik jos gavėjas, o ne visi mokesčių mokėtojai. Todėl valstybinėms institucijoms ir rekomenduojama atsisakyti paslaugų, kurias kur kas greičiau ir kokybiškiau gali suteikti kitos įstaigos, o  jos suteikimą apmokėti konkretus gavėjas. Tikimės, kad naujos Rūmų erdvės, įsikūrusios Kosciuškos g. 30, kuriose Rūmai pradėjo veiklą spalio 26 d., padės šias paslaugas teikti dar operatyviau ir kokybiškiau, - sako Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius dr. Almantas Danilevičius.  

[1] Prekės kilmės sertifikatas yra nustatytos formos prekių identifikavimo dokumentas, liudijantis, kad prekės, kurioms išduotas sertifikatas, yra tikrai pagamintos toje šalyje. Jei tiekiamos prekės buvo pagamintos vienos kontrakto pusės šalyje, tai jas tiekiant į partnerio šalį gali būti taikomi lengvatiniai muitų tarifai. Prekių kilmės sertifikatus įvairiose šalyse išduoda skirtingos institucijos. Bendros formos prekių kilmės sertifikatus Lietuvos Respublikoje išduoda Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Sertifikatai išduodami kiekvienai prekių siuntai, įformintai vienu atsiskaitomuoju dokumentu (sąskaita). Nelengvatinės prekių kilmės sertifikatas – tarptautinis prekių kilmę tvirtinantis dokumentas, kurio išdavimas pagrįstas prekių įsigijimo, kilmę įrodančių dokumentų ar gamybinių operacijų atlikimo analize bei medžiagų sąnauda, darbo ir kitų išlaidų tikrumu.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis