fbpx

Prisijungti

Naujienos

Pirmasis elektroninis prekių kilmės sertifikatas Vilniuje – reeksportui į Kiniją

2020 m. liepos 7 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai (toliau – Rūmai) informuoja, kad pirmasis elektroninis prekių kilmės sertifikatas išduotas šiandien kompanijai „DRW“. Tarptautiniu mastu prekiaujanti įmonė, kuri platina pasaulinio lygio industrinių lubrikantų prekinius ženklus, elektroninį prekių kilmės sertifikatą užsakė produkcijos reeksportui į Kiniją.

Į trečiąsias šalis eksportuojančios Lietuvos įmonės nelengvatinės prekių kilmės sertifikatus gali užsisakyti, atsiimti bei kitai valstybei pateikti elektroniniu būdu nuo vasaros pradžios. Vilniaus ir kiti Lietuvos regioniniai rūmai įmonėms pristatė galimybę naudoti pasaulyje pripažintą „EssCert“ kilmės sertifikatų sistemą.

„Rūmai valstybės deleguotą funkciją – prekių kilmės sertifikatų išdavimą vykdo kokybiškai ir greitai. Vieno sertifikato išdavimas trunka 15 – 20 minučių, o per dieną, kaip rodo patirtis, galime išduoti ir daugiau nei 100 tokių dokumentų, įvertinę visą pateiktą informaciją apie prekes. „EssCert“ sistemos įdiegimas ir pritaikymas Rūmų veikloje leidžia išduoti elektroninius sertifikatus, kuriuos pripažįsta kone visos pasaulio valstybės. Tikimės, kad naują paslaugą teigiamai įvertins Lietuvos eksportuotojai, o sertifikatus galėsime parengti dar greičiau ir patogiau klientui“, - pažymi Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius dr. Almantas Danilevičius.

„Kinija yra viena iš daugelio pasaulio valstybių, kurios pripažįsta „EssCert“ sistema išduotus prekių kilmės sertifikatus, todėl e. sertifikatų sistemos įdiegimas Rūmuose padės mums ir kitoms įmonėms taupyti laiko resursus, tikslinimus atlikti online būdu, nevykstant į vietą“, - sako UAB „DRW“ vadovas Romas Vaiciukevičius.

Per metus Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai išduoda apie 7000 sertifikatų. Nelengvatinės prekių kilmės sertifikatas – tarptautinis prekių kilmę tvirtinantis dokumentas, kurio išdavimas pagrįstas prekių įsigijimo, kilmę įrodančių dokumentų ar gamybinių operacijų atlikimo analize bei medžiagų sąnauda, darbo ir kitų išlaidų tikrumu. Jei tiekiamos prekės buvo pagamintos vienos kontrakto pusės šalyje, tai jas tiekiant į partnerio šalį gali būti taikomi lengvatiniai muitų tarifai. Prekių kilmės sertifikatus įvairiose šalyse išduoda skirtingos institucijos, dažniausiai – Prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kaip ir Lietuvoje.

Populiariausiomis eksporto į trečiąsias šalis kryptimis, remiantis Vilniaus Rūmų išduotų sertifikatų statistika, pastaruoju metu išliko Uzbekija, Baltarusija, Kinija, Ukraina, Rusija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Indija.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis