fbpx

Prisijungti

Naujienos

Pakistano ambasadoriaus Lietuvai vizitas Rūmuose

2022 m. sausio 28 d., Vilnius. Vakar Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi naujai paskirtas Pakistano Islamo Respublikos ambasadorius Lietuvai Malik Muhammad Farooq bei patarėjas prekybai ir investicijoms Muhammad Zahid. Svečius priėmė Vilniaus rūmų Tarybos narys Kęstutis Černeckas, generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius, Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Audronė Masandukaitė ir eksporto plėtros vadovė Deimantė Vilčinskaitė.

Pakistano ambasadorius reziduoja Varšuvoje ir Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Jis pasidžiaugė, kad diplomatinių ryšių užmezgimas tarp šalių institucijų atveria kelius verslininkams plėtoti verslo partnerystes.

Pakistano rinka didžiulė – virš 200 milijonų gyventojų. Pakistanas importuoja naftą, įvairius įrengimus, transporto įrangą, chemikalus. Pagrindiniai šalies mainų partneriai yra Europos Sąjungos šalys, JAV, Japonija, Kinija. Šiuo metu iš Pakistano į Lietuvą daugiausia eksportuojama tekstilė, odos gaminiai ir ryžiai.  Pakistanui aktualu stiprinti bendradarbiavimo ryšius su Lietuva. Svečiai paminėjo kelis sektorius, kurie aktualūs šaliai: saulės energija, IT, išmanieji miestai, e-valdymas, maisto technologijos, plataus vartojimo prekės, turizmo infrastruktūros vystymas, bendradarbiavimas su aukštosiomis mokyklomis ir Klaipėdos uostu.

Rūmų generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius pasidalino informacija apie Lietuvos Rūmų sistemą, pristatė Vilniaus rūmų vykdomas veiklas, kvietė į Lietuvą atvykti Pakistano verslininkų delegaciją, kuriai Rūmai padėtų organizuoti verslo susitikimus ir vizitus į įmones ar universitetus bei tyrimų institutus.

„Pakistano rinka Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams yra gana nauja ir nežinoma, tad apie ją būtų aktualu sužinoti daugiau. Pirmiausiai turėtume išsiaiškinti tiek mūsų narių, tiek Pakistano verslininkų bendradarbiavimo ir verslo vystymo interesus bei poreikius“, – pažymėjo dr. A. Danilevičius.

Kęstutis Černeckas, Rūmų tarybos narys bei Rūmų eksporto klubo vadovas, Pakistano atstovams akcentavo, kad Lietuvoje ypač stipri transporto ir logistikos infrastuktūra, ir tai gali būti aktualu Pakistano verslininkams, eksportuojantiems tiek į Europą, tiek į kitas užsienio šalis.

Susitarta jau artimiausiu metu apsikeisti informacija apie verslo interesus iš abiejų šalių ir suplanuoti bendrus verslo susitikimus.

Daugiau apie Pakistaną: https://www.commerce.gov.pk/

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis