fbpx

Prisijungti

Naujienos

Nuo COVID-19 nukentėjęs verslas jau gali kreiptis dėl patalpų nuomos išlaidų dalinio kompensavimo

 

Įmonės ar verslininkai, kurių veikla dėl paskelbto karantino buvo sustabdyta, ją vykdantys nuomotose patalpose, nuo šiandien gali kreiptis į nacionalinę plėtros įstaigą „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) dėl patalpų nuomos išlaidų dalinio kompensavimo. Kompensacijos teikiamos už nuomos išlaidas, patirtas nuo kovo 16 d. iki karantino laikotarpio pabaigos plius du mėnesius po jo. Paraiškas dėl kompensacijos galima teikti iki šių metų gruodžio 1 d. Šiuo metu kompensacijoms numatyta 100 mln. eurų suma.

Nuomotose patalpose veikiančioms ir dėl pandemijos veiklą priverstoms sustabdyti įstaigoms, kaip pvz., grožio salonams, privatiems medicinos kabinetams, sporto klubams ir kitų paveiktų sektorių įmonėms ir verslininkams, kuriems nuomotojai, palyginti su vasario mėn., sumažino mėnesio įmokas bent 30 proc., valstybės lėšomis numatyta kompensuoti 50 proc. vasario mėn. buvusio nuomos mokesčio, bet ne daugiau nei yra faktinė įmoka. Jei įmonės pagrindinė veikla buvo draudžiama ir faktiškai nebuvo vykdoma ar vykdoma minimaliai, pvz., maitinimo įstaigų pagrindinė veikla, t.y. kavinės, restoranai ir pan. buvo uždrausta, tačiau įmonė vykdė šalutinę veiklą – teikė maisto gaminimo išsinešimui paslaugą, taip pat galės gauti kompensacijas.

Plačiau skaitykite: https://invega.lt/lt/nuo-covid-19-nukentejes-verslas-jau-gali-kreiptis-del-patalpu-nuomos-islaidu-dalinio-kompensavimo/?fbclid=IwAR2gjRDR3gb-POvh_347Se-mRWp2KZA5PWrdt8L82zysqGoeYuG4ywF1NJ4

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis