fbpx

Prisijungti

Naujienos

Nepaisant Covid-19 pandemijos, prekybos ir pramonės rūmai demonstruoja tarpusavio bendradarbiavimą ir paramą verslui

Užsienio prekybos ir pramonės rūmai stiprina pastangas užmegzti abipusiai naudingus tarptautinius ekonominius santykius ir didinti verslo aktyvumą.

2021 m. birželio 30 d. Kijevo, Krokuvos, Leipcigo, Zagrebo, Dubajaus, Bratislavos, Vilniaus, Bresto, Batumio, Sant-Angelo, Moldovos, Vitebsko, Chersono, Rivnės prekybos ir pramonės rūmų ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovai dalinosi patirtimi apie Covid-19 pandemijos metus, aptarė bendros programos planą ir organizacinę veiklą per virtualų III tarptautinį partnerių rūmų KIJEVO KLUBO susitikimą.

KIJEVO KLUBAS – naujai įsteigta tarptautinė asociacija, vienijanti nacionalinius ir regioninius prekybos ir pramonės rūmus ir skatinanti plėtoti abipusiai naudingus verslo ryšius tarp skirtingų šalių ir regionų. Asociacija 2020 m oficialiai įregistruota Ukrainos teisingumo ministerijoje. Steigėjų sąraše atstovai iš 13 šalių – Austrijos, Baltarusijos, Gruzijos, Italijos, Lietuvos, Moldovos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Kroatijos, JAE ir Ukrainos. Pagrindiniai iniciatoriai buvo Kijevo, Krokuvos ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Simboliška, kad šias šalis vienija bendra istorinė praeitis ir jos atitinka 2020 m. užsienio reikalų ministrų sukurtą „Liublino trikampio“ ideologiją.

Klubo prezidentas ir Kijevo prekybos ir pramonės rūmų prezidentas Mykola Zasulskyi informavo, kad renginyje dalyvavo 13 šalių atstovai, įskaitant kolegas – Ukrainos regioninių rūmų vadovus.

„Labai norėčiau su jumis susitikti asmeniškai ir paspausti rankas, tačiau pasaulinė padėtis dėl Covid-19 pandemijos pakeitė mūsų planus ir pakoregavo mūsų metinius „gyvus“ susitikimus. Norėčiau pabrėžti, kad prekybos rūmų ir jų vadovų bendradarbiavimas neprasidėjo nei šiandien, nei vakar. Mūsų susitikimai Kijeve tęsiasi daugiau negu 11 metų, o mūsų partnerystė su daugeliu rūmų viršija net 30 metų“ – sakė p. Zasulskyi. Jis taip pat pabrėžė, kad tarptautinis partnerių rūmų KIJEVO KLUBAS jau sėkmingai veikia. Ankstesniais metais buvo organizuotos verslo misijos ir susitikimai Vilniuje, Italijoje, Bratislavoje ir Baltarusijoje.

Šiais metais prie KIJEVO KLUBO prisijungė nauji nariai. Po balsavimo oficialiais tarptautinės asociacijos nariais buvo išrinkti Vitomir Klasic,  Zagrebo rūmų prezidentas ir Giorgi Romanadze, Adžarijos autonominės respublikos (Sakartvelas) rūmų prezidentas. KIJEVO KLUBO prezidentu perrinktas Mykola Zasulskyi, o viceprezidentais – Vilniaus PPAR (Lietuva) prezidentas Sigitas Leonavičius ir Zagrebo rūmų prezidentas Vitomir Klasic (Kroatija).

 

 

Klubo viceprezidentas ir Vilniaus PPAR prezidentas Sigitas Leonavičius akcentavo, kad daugiau nei 420 metų egzistuojančių prekybos ir pramonės rūmų vaidmuo yra ypač didelis ir ypatingai svarbus šiuo pasaulinės pandemijos metu.

„Norėčiau turėti galimybę nuolat dalytis savo bendra patirtimi Klube, nes turime puikią teisinį statusą turinčią organizaciją. Mus turėtų išklausyti mūsų vyriausybės, ekonomikos ministrai Briuselyje. Ateityje turime susitikti dažniau ir ne tik rūmų vadovų, bet ir verslo delegacijų lygmeniu, kad būtume informuoti apie mūsų šalyse egzistuojančias problemas. KIJEVO KLUBAS yra didžiulė jėga, jis kol kas neturi analogų“, - sakė p. Leonavičius. Jis taipogi pasidalino Vilniaus rūmų patirtimi: „Galiu išdidžiai pasakyti, kad verslas Lietuvoje krizę išgyveno daug lengviau nei 2008 m. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai nuveikė daug darbo, surengė nemažai tarptautinių virtualių susitikimų, organizavo daugiau nei 240 konsultacijų susijusių su eksportu ir išdavė įmonėms aktualias force majeure pažymas. Per pastaruosius metus buvo pasirašyti nauji bendradarbiavimo susitarimai su Sumų PPR (Ukraina), Bursos PPR (Turkija), Ankaros PR, Albanijos PPR, Serbijos PPR, Palestinos PPR. Padėjome verslui kiek galėjome“.

KIJEVO KLUBO susitikimo metu dalyvavę prekybos ir pramonės rūmų vadovai nusprendė plėtoti tolesnį bendradarbiavimą, įtraukti verslą ir pristatė kitų metų planus, tarp kurių numatyta parengti specialų žurnalo „Dilova panorama“ numerį.  Žurnalą ruošia Kijevo prekybos ir pramonės rūmai ir jame bus talpinama medžiaga apie visus KIJEVO KLUBO narius.  Taip pat planuojama organizuoti tarptautinį verslo forumą (virtualiai / „gyvai“), skirtą Klubo narių verslo atstovams, pakviesti Klubo narių verslininkus dalyvauti tarptautiniame forume „Cyber security - protect your business - protect your country“ ir II tarptautiniame Kijevo moterų verslininkių forume. Be to, buvo susitarta dėl bendro dalyvavimo donorų projektuose ir techninės pagalbos programose. Tokio darbo efektyvumą patvirtino bendras Kijevo ir Bratislavos prekybos ir pramonės rūmų projektas, vykdomas bendradarbiaujant su Europos rūmais turizmo srityje.

 

Daugiau informacijos anglų k. - https://www.cci.lt/en/naujienos/world-chambers-of-commerce-and-industry-demonstrate-well-coordinated-cooperation-and-business-support-despite-covid-19-pandemic/

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis