fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniuje vyko išskirtinis renginys „Vilnius Business Weekend“

Vilniaus PPAR kartu su partneriais – UAB „Inno LT“ ir Kosakovskio fondu – praėjusią savaitę organizavo išskirtinį renginį Lietuvos ir Lenkijos aukščiausio lygio vadovams, kurie atstovavo gerai žinomoms bendrovėms, aktyviai veikiančioms energetikos, transporto, finansų ir bankų sektoriuose. Tarp renginio dalyvių buvo šios įmonės: AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „Šiaulių banko lizingas“, „Sweco Lietuva“, AB „Litgrid“, „Lamikara, JSC Real Estate“, „Incre Industrial Real Estate Trade“; Lenkijos verslininkų delegaciją atstovavo „Energotechnika engineering“, „PKP Cargo“, „PKP Inercity“, „PKP SA“, „Katharsis Development“, taip pat Lenkijos bankų asociacija, Verslo centro klubas,  Kosakovskio fondas, dienraštis „Rzeczpospolita“  bei kitos įmonės ir verslininkai, aktyviai besidomintys bendradarbiavimo galimybėmis.

Didelio dėmesio sulaukusį renginį atidarė ir sveikinimo kalbą tarė Vilniaus PPAR generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius. Jis akcentavo Lietuvos ir Lenkijos verslo santykius, bendradarbiavimo galimybes. „Tradicinių ūkio sektorių dvišaliai prekybos rodikliai nuosekliai auga, tačiau siekdami išlikti konkurencingais kaimynais, susiduriame ir su daug iššūkių, todėl labai svarbu apjungti bendras kompetencijas ir resursus“, – įsitikinęs dr. Almantas Danilevičius.

VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas Simonas Aleksandravičius pristatė svečiams Lietuvos ekonominius rodiklius ir pabrėžė, kad šalies BVP nuosekliai auga nuo 2011 metų, o  tai užtikrina stabilų bei tvarų ekonomikos augimą. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Lenkija išlieka viena įdomiausių ir patraukliausių rinkų Lietuvos verslui. Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ atstovo, nežiūrint neigiamo prekybos balanso – Lietuva vis dar daugiau importuoja iš kaimyninės šalies nei  eksportuoja – nuo 2009 metų bendras prekybos rodiklis tarp šalių yra išaugęs dvigubai.
Išskirtiniame renginyje Lietuvos ir Lenkijos įmonės pristatinėjo savo strateginius projektus, dalinosi ateities planais ir vizijomis plečiant veiklas, ieškant bendradarbiavimo galimybių bei patikimų partnerių. Lenkijos bankų asociacijos vadovas supažindino dalyvius su šalies bankų sistema, vykstančiais pokyčiais ir naujienomis, Lietuvos bankų sektorių reprezentavo Vilniaus PPAR narys – UAB  „Šiaulių banko lizingas“. Banko Finansavimo paslaugų vystymo departamento direktorius Mindaugas Rudys pristatė banko vykdomus projektus ir pakvietė bendradarbiauti bei aktyviai naudotis banko teikiamomis paslaugomis, kurios plačiai išplėtotos ir prieinamos visoje Lietuvoje. Renginyje dalyvavę AB „Lietuvos geležinkeliai“ taip pat pristatė savo  planus kaimyninėje šalyje, pabrėžė bendradarbiavimo svarbą keliant paslaugų kokybę ir stiprinant konkurencingumą bendroje ES rinkoje. Energetikos sektoriaus atstovai  – AB „Litgrid“ taip pat kalbėjo apie sektoriaus prioritetus ir vystomus projektus, kurių strateginis tikslas yra darni energetikos sistemos integracija bei sinchronizavimas su Europos energetikos tinklu.
Dalyviai vieningai pripažino, kad kaimyninės šalys turi aktyviai bendradarbiauti ir imtis lyderystės vaidmens kontinentinėje Europoje. Vilniaus PPAR ir toliau planuoja rengti verslui skirtus susitikimus, kurių metu pateikiamas kokybiškas turinys apie strategines rinkas, pristatomi Vilniaus PPAR nariai, skatinamas suinteresuotų pusių bendradarbiavimas.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis