fbpx

Prisijungti

Naujienos

Mobilumo programos sėkmės istorijos V

Tęsiame Vilniaus PPAR kartu su partneriais vykdomo projekto „EU4Business: Connecting Companies“ Mobilumo programos sėkmės istorijų ciklą!

LT UA Gegužę-birželį vykusių mainų metu Lvivo teatro „Ir žmonės, ir lėlės“ aktorė ir muzikantė Liudmyla Zborovska svečiavosi Lietuvoje. Ją priėmė VšĮ „Stalo teatras“ ir jo vadovė Saulė Degutytė. Keliaudama autobusu namo Liudmyla jau dalijosi savo įspūdžiais.

„Su Vilniaus Stalo teatru susipažinau tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje, kurį keletą metų iš eilės organizavo mūsų teatras „Ir žmonės ir lėlės“. Mane, kaip ir visą mūsų teatrą, sudomino originalus Stalo teatras, itin kūrybiškai ir taikliai savo spektakliuose naudojantis įprastus daiktus ir objektus. Mano teatre spektakliai dažniausiai kuriami pasitelkiant lėles ir menininko kurtas dekoracijas. Ir tik vienas jų – „Kalėdos. Trizna“ pagal Serhijaus Žadano tekstus ir Nadios Krat idėjas – buvo atliktas naudojant „objektų animavimo“ techniką. Spektaklis turėjo platų atgarsį Ukrainoje ir pasirodė pranašiškas... nes po mėnesio prasidėjo plataus masto karas... Šio pastatymo dėka mūsų teatras įgijo neįkainojamos patirties ir, žinoma, mes norėjome toliau dirbti šia kryptimi. Iki šiol, be aktorės darbo, savo teatre užsiimu ir mūsų aktorių įtraukimu į ukrainiečių folkloro studijas,“ – pasakoja Liudmyla.

Praėjusiais metais jai Saulė Degutytė pasiūlė bendradarbiauti spektaklyje „Deivių archeologija". Liudmyla buvo paprašyta atrinkti šiam spektakliui archajiškų ukrainietiškų dainų, kurios organiškai įsipintų į šio spektaklio muzikinį audinį, kuriamą žinomo muzikanto Gedimino Žilio. Spektaklis buvo nominuotas Auksiniams Scenos kryžiams.

„Dabar mūsų bendradarbiavimas su Stalo teatru yra dar platesnis, nes spektaklyje, prie kurio dirbame šiuo metu, bus naudojamos teatre „Ir žmonės, ir lėlės“ jau išmėgintos priemonės – „objektų animavimo“ technika, ukrainiečių folkloras, sceninis „juodojo kabineto“ efektas. Visomis šiomis priemonėmis norime sukurti spektaklį, kuriame be žodžių būtų papasakota Ukrainos istorija ir šimtmečius trunkanti kova už Nepriklausomybę, kurios prasmę suprastų bet kurios pasaulio šalies žiūrovas“ – idėją pristato Liudmyla.

Šalia darbo prie pjesės, vyko ir kelios meistriškumo dirbtuvės, skirtos Lietuvoje prieglobstį radusiems Ukrainos pabėgėlių vaikams. Jose interaktyvia forma pavyko apjungti menininko, režisieriaus ir muzikanto bendradarbiavimą. Vaikai patys kūrė pasaką, piešė personažus, sugalvojo jų istorijas ir nuotykius, patys gaminosi instrumentus ir galiausiai garsino, užpildydami istorijas muzikiniu akompanimentu, ukrainiečių liaudies dainomis.

„Dėkojame viso teatro vardu už tai, jog vyksta tokie projektai ir menininkai turi galimybę bendradarbiauti. Tikimės su Liudmyla ir Lvivo lėlių teatru „Ir žmonės ir lėlės" bendrauti ir toliau“, – viltis išreiškia Saulė Degutytė, VšĮ „Stalo teatras“ vadovė.

Linkime sėkmingo bendradarbiavimo!

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis