fbpx

Prisijungti

Naujienos

Mobilumo programos sėkmės istorijos II

Tęsiame Vilniaus PPAR kartu su partneriais vykdomo projekto „EU4Business: Connecting Companies“ Mobilumo programos sėkmės istorijų ciklą!
LT UA Pavasarį vykusių mainų metu teatro vadybos profesionalė iš Ukrainos Viktoriia Korniienko svečiavosi Lietuvoje. Čia ją priėmė VšĮ „Meno arena“ ir jos vadovas Albertas Vidžiūnas.
„Nuo pat pirmosios vizito Vilniuje dienos kartu su priimančiuoju partneriu Alberto Vidžiūnu aktyviai lankėmės spektakliuose, parodose, muziejų ekspozicijose. Pavyko pamatyti naujausius Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno, taip pat ir paties Alberto Vidžiūno scenos kūrinius, repeticijas. Apsilankėme Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ seansuose, susipažinau su Lietuvos kino, teatro ir kultūros vadybos bendruomene, Alytaus miesto teatro valdymo specifika, naujų spektaklių planavimu ir repertuaro kūrimu, ” – turiningą ir gausią apsilankymo programą įvardijo Viktoriia Korniienko.
Jai antrina Albertas Vidžiūnas: „Kiekvieną dieną susitikimai maloniai stebino ir padėjo pažinti Lietuvos ir Ukrainos kūrybinių industrijų skirtumus ir panašumus. Ypač įsimintinas ir vertingas buvo Viktorijos organizuotas susitikimas su šiuo metu Lietuvoje gyvenančiais Ukrainos pabėgėliais menininkais, aktoriais ir dainininkais“.
Alberto Vidžiūno teigimu, dalyvavimas EU4BCC mobilumo programoje buvo svarbus iššūkis, padėjęs tinkamai įvertinti savo galimybes, aiškiau apibrėžti tikslus ir ateities planus. „Mobilumo programos dėka laikas, praleistas su Viktorija Korniienko, praturtino patirtį, suartino mus ir virto konkrečiais ateities bendradarbiavimo planais“, – dalinasi kūrėjas. Jau 2023 m. rudenį VšĮ „Meno arena“ kartu su Kijevo teatru „Zoloty vorota“ planuoja kurti spektaklį pagal vieną iš klasikinių ukrainiečių literatūros kūrinių.
Lauksime premjeros ir linkime puikaus tolimesnio bendradarbiavimo!

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis