fbpx

Prisijungti

Naujienos

LRS Tarpparlamentinių ryšių su Rumunija grupės ir Lietuvos – Rumunijos verslo tarybos nuotolinis susitikimas

Vasario 17 d. įvyko Lietuvos-Rumunijos verslo tarybos virtualus susitikimas su LRS Tarpparlamentinių ryšių grupės nariais, kurio metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybes, išklausyti Seimo ir tarybos atstovų pastebėjimai apie dabartinę dvišalių verslo ryšių situaciją bei aptartos ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos.

Susitikime dalyvavo Lietuvos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė, Lietuvos – Rumunijos verslo tarybos pirmininkė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė Laura Aldonė, politikai Arvydas Pocius ir Liudas Jonaitis, Garbės konsulas Vygandas Blandis, teisininkė Rimantė Šalaševičiūtė, buvęs tarpparlamentinės draugystės grupės primininkas Algirdas Sysas, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius ir kiti.

Lietuvos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė išskyrė 3 problemas, dėl kurių, jos manymu, galėtų sunkiau sektis kurti santykius su Rumunija:

  1. Pasiekiamumo problema – nėra tiesioginių skrydžių ir gerų kelių tiesioginiam susisiekimui;
  2. Menkos žinios – mažai žinome vieni apie kitus;
  3. Norime parduoti panašią produkciją.

Rumunija šiuo metu aktyviai dalyvauja 3 jūrų iniciatyvoje, kurios partneriai yra VPPAR. Šios iniciatyvos metu susivienijo 12 valstybių – nuo Baltijos iki Adrijos jūros. Sukurtas investicinis fondas, prie kurio prisijungė ir Lietuva įnešdama 20 mln. eurų. Šio fondo tikslas – infrastruktūrinių fondų plėtra visame regione.

„Lietuvos ir Rumunijos struktūros yra panašios, o Rumunijos vaidmuo Lietuvos ekonomikai auga. Jos žaliavų bazė visada domino Lietuvos įmones“, – teigė VPPAR asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius.

Susitikimo metu buvo pritarta nuomonei, kad Lietuvoje trūksta palaikymo verslams užsienyje.

„Visose valstybėse yra struktūros, kurios palaiko plėtrą, mūsų valstybėje to nėra. Jei norim sėkmingai plėstis užsienyje, neužtenka būti konkurencingu kalbant apie gamybinę savikainą – reikia turėtų struktūrą, sandėlius ir kitą, o tam reikalingas finansavimas.ׅ“ - savo nuomone dalinosi E. Pupinis.

Arvydas Pocius užsiminė apie šių metų rudenį planuojamą delegacijos vizitą į Rumuniją diplomatinių santykių su Rumunija atkūrimo 30-mečiui paminėti.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis