fbpx

Prisijungti

Naujienos

Lietuvos verslininkai domėjosi verslo galimybėmis Uzbekistane

Gruodžio 16 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai bendradarbiaudami su Taškento prekybos ir pramonės rūmais ir Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje ir Uzbekistano Respublikai organizavo vebinarą „Verslo galimybės Uzbekistane“.

Renginys buvo skirtas Lietuvos maisto ir statybų pramonės sektoriams, tačiau didelio susidomėjimo Uzbekistano rinka sulaukta ir iš transporto bei logistikos, švietimo, energetikos, vandenvalos, kosmetikos, biologinių produktų žemės ūkiui gamintojų ir kitų verslo sektorių. Dalyvavo virš 40 įmonių.

Vebinare pristatyti Lietuvos ir Uzbekistano ekonominiai santykiai, maisto pramonės ir statybos sektoriaus plėtros ir eksporto perspektyvos Uzbekistane, įvežamų prekių muitinės taisyklės ir procedūros bei viešųjų pirkimų procedūros šalies prekybos sistemoje, užduota nemažai įvairiems verslo sektoriams aktualių klausimų.

LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Rusijos Federacijoje ir LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius (paskirtas) Uzbekistano Respublikai Eitvydas Bajarūnas sveikindamas renginio dalyvius nuoširdžiai dėkojo Vilniaus prekybos ir pramonės rūmams, Taškento prekybos ir pramonės rūmams bei ambasados darbuotojams už renginio iniciatyvą ir puikius pranešimus.

Eitvydas Bajarūnas, LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Rusijos Federacijoje ir LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius (paskirtas) Uzbekistano Respublikai 

Dalyvius taip pat pasveikino ir Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius sakydamas, kad „šis metų pabaigoje organizuotas forumas bus tik startas į 2021 metus ir papildomu stimulu Lietuvos verslui atverti naujas vystymo perspektyvas. Džiaugiamės, kad susidomėjimas Uzbekistanu iš Lietuvos pusės auga ir tikimės, kitais metais galėsime organizuoti verslo susitikimus ne tik virtualiai, bet ir gyvai“.

Sigitas Leonavičius, Vilniaus PPAR prezidentas

Komercijos atašė Gintaras Binkauskas, vienas iš renginio iniciatorių, apžvelgė Lietuvos ir Uzbekistano ekonominius santykius. Pasak jo, „Lietuvos eksportas į Centrinės Azijos regioną artėja prie 1 mlrd. Eur. Pagal didžiausius importuotojus į Uzbekistaną Lietuva 2019 metais užima 8-ąją vietą, bet rezervų didinti apimtis dar yra, kaip yra ir abiem pusės naudingų galimybių“. Vilniaus PPAR taip pat informuoja, kad daugiau nei 50% Vilniaus rūmų išduodamų kilmės sertifikatų yra išduodama būtent į Uzbekistaną.

Gintaras Binkauskas, LR ambasados Rusijos Federacijoje ir Uzbekistano Respublikai komercijos atašė

Taškento PPR Užsienio ekonominių ryšių skyriaus vadovas Rustambekas Baratovas išsamiai apžvelgė verslo ypatumus Uzbekistane bei Taškente ir pristatė šiemet pradėtą projektą – Baltijos šalių parduotuvių tinklą. Šis projektas – tai puiki galimybė Lietuvos, Latvijos ir Estijos maisto, kosmetikos ir farmacijos gamintojams pristatyti pavyzdžius bei išsitirti savo produkcijos poreikį Uzbekistane.

Rustambekas Baratovas, Taškento PPR Užsienio ekonominių ryšių skyriaus vadovas

Susidomėjusius kviečiame susisiekti su Vilniaus PPAR eksporto plėtros vadove Deimante Vilčinskaite (el. p. deimante.vilcinskaite@cci.lt), mielai perduosime jūsų kontaktus Taškento rūmams.

Renginio pranešimai:

Lietuvos ir Uzbekistano užsienio prekybos dinamika – LR ambasados ​​Rusijos Federacijoje ir Uzbekistano Respublikoje komercijos atašė Gintaras Binkauskas

Taškentas – verslininkų miestasTaškento PPR Užsienio ekonominių ryšių skyriaus vadovas Rustambekas Baratovas

Maisto pramonės ir žemės ūkio plėtros perspektyvos UzbekistaneUzbekistano žemės ūkio ministerijos Užsienio ekonominės veiklos departamento vadovas Šochruchas Tolibovas

Statybos pramonės plėtros perspektyvos Uzbekistane AO "Uzstroymaterial" tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Sochibas Abilkasimovas

Muitinės taisyklės ir procedūros Uzbekistane – Muitinės tarpininkų asociacijos pirmininkas Arsenas Ayrapetjancas

Uzbekistano užsienio ekonominės veiklos apžvalga

Mūsų patirtis Uzbekistane – UAB "Fleur Alpine" direktorė Ana Krupičevič

Renginio akimirkas rasite nuotraukų galerijoje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis