fbpx

Prisijungti

Naujienos

Lietuvos regionai iš Vyriausybės norėtų daugiau pasitikėjimo ir bendradarbiavimo

 

Žurnalo IQ ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR) surengtoje diskusijoje „Krizė 2020: ar verslas išmoko praeities pamokas?“ Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas ir VPPAR prezidentas Sigitas Leonavičius sutarė dėl Vyriausybės, savivaldos ir verslo bendradarbiavimo svarbos, tačiau įžvelgė pasitikėjimo savivalda ir verslu trūkumą. Diskusiją moderavo VU Verslo mokyklos vadovė dr. Birutė Miškinienė.

Ir R. Malinauskas, ir A. Vrubliauskas sutiko, kad valdžia ir ministerijos galėtų daugiau tartis su savivalda, kuri turi projektus įgyvendinti. „Kyla daug kalbų dėl lėšų paskirstymo. Pačios savivaldybės, gaudamos resursus ir tam tikrus įgaliojimus, galėtų efektyviau prisidėti prie paramos teikimo“,– sakė A. Vrubliauskas.

„Dažnai reikia paruošti dokumentus ir projektus, kurie kainuoja tūkstančius, vien tam, kad galėtume teikti paraišką finansavimui, – dalinosi įžvalgomis R. Malinauskas. – Paraiškoms teikti turėjome mažai laiko, bet džiaugiamės, kad krizę suvaldėme“.

Abu merai sutiko, kad savivaldybėms šiuo metu derėtų žvelgti už savo teritorijos ribų. „Krizė mus išmokys nebūti tik parapijiniais politikais, bet matyti savo teritoriją kaip regioną. Naujuoju laikotarpiu norėtųsi susitelkimo, kai galime padaryti didesnius projektus, kurie atneš daugiau naudos“, – tvirtino A. Vrubliauskas.

S. Leonavičius taip pat neatmetė galimo permainų laikotarpio rudenį, kai vyks Seimo rinkimai. Dėl to būtų galima daugiau galios perduoti savivaldybėms: „Po šios krizės pinigų dalybos, lėšų įsisavinimas gali sukelti dar didesnių problemų. Lietuvos taip pat laukia ir Seimo rinkimai. Galbūt būtų galima palengvinti situaciją sudarant galimybę savivaldai padėti smulkiesiems verslams“.

Finansų ministerijai rengiant „Ateities ekonomikos DNR“ planą merai pasigedo konsultavimosi su savivalda. „Reikalingas pasitikėjimas ir glaudus bendradarbiavimas, kitaip tokie planai, kaip DNR, neduos daug naudos“, – įsitikinęs Druskininkų miesto meras. A. Vrubliauskas įžvelgė ir kitų galimų trukdžių priežasčių: „Visi dokumentų derinimai, taip pat reikiamos technikos stoka kankina, specialistų stygius yra labai didelis – visa tai stabdo procesus“.

S. Leonavičius įžvelgė ir galimą optimistinį scenarijų: „Reikia daugiau laisvių, pasitikėjimo, bendradarbiavimo. Kiekviena krizė yra naujų galimybių pradžia, dabar mes Europos kontekste turime labai gerą poziciją ir turime galimybę tapti ekonomiškai stipria valstybe.“

Diskusiją žiūrėkite - https://alfa.lt/straipsnis/50422359/lietuvos-regionai-is-vyriausybes-noretu-daugiau-pasitikejimo-ir-bendradarbiavimo

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis