fbpx

Prisijungti

Naujienos

Lietuvos įmonės dalyvauja verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje

Sausio 27 dieną prasidėjo pirmoji Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, kartu su Lietuvos ambasados Pretorijoje organizuojama verslo misija Pietų Afrikos Respublikoje (PAR).

Organizuojamas susitikimas prasidėjo  šalies ambasados surengtame seminare, kuriame verslo aplinką ir bendradarbiavimo galimybes Pietų Afrikoje pristatė Prekybos ir pramonės departamento „Invest South Africa“ atstovai. Verslo misijoje, trunkančioje savaitę laiko, Lietuvos įmonės turės galimybę  sudalyvauti verslo galimybių pristatymo ir kontaktų apsikeitimo (B2B) renginiuose Johanesburgo ir Keiptauno prekybos ir pramonės rūmuose, Šiaurės šalių ir Pietų Afrikos verslo asociacijoje, susitikti su Kwa-Zulu Natal ir Western Cape regionų investicijų plėtros agentūromis, šakinėmis asociacijomis bei aplankyti PAR įmones.

Atidarydama renginį Lietuvos ambasadorė PAR Sigutė Jakštonytė pažymėjo, kad, nors verslo apimtys tarp dviejų šalių vis dar yra nedidelės, jos kasmet auga. Lietuvos atstovybės vadovė pabrėžė, kad potencialas dvišalių santykių tarp Lietuvos ir Pietų Afrikos plėtrai ekonominėje srityje yra didžiulis.

Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai tokią misiją Pietų Afrikos Respublikoje organizuoja pirmą kartą. Joje dalyvauja dvylika rūmų narių: „Comfort Heat“, „ODA LT“, „Apiproduktai“, „Geld Baltic“, „Kame“, „Prieskonių Ambasada“, „Miranda Design Solutions“, „Mados studija“, „OKTA“, „Uraga“, „Gluk Media“, atstovaujančių maisto, gėrimų, baldų, tekstilės, aprangos, kosmetikos, filmų pramonės ir reklamos sektorius.

Pietų Afrikos Respublika yra 43-ioji Lietuvos prekybos partnerė. 2018 metais dvišalės prekybos apimtys siekė 88,2 mln. eurų. Lietuvos eksportas į PAR sudarė 35 mln. eurų, o importas siekė 53,2 mln. eurų. Pagrindinės eksportuojamos prekės buvo javai ir gaminiai iš javų, transporto priemonės, jų dalys ir reikmenys, optikos, fotografijos, medicinos prietaisai.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.