fbpx

Prisijungti

Naujienos

Lietuvos ambasados stiprina Lietuvos verslo pozicijas užsienio rinkose

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai informuoja, kad sėkmingas verslo bendruomenių ir Lietuvos ambasadų bendradarbiavimas skatina eksportą ir mūsų šalies verslo pozicijas užsienio rinkose.

Prieš keletą dienų vykę dvišaliai verslo forumai Ukrainoje ir Moldovoje padėjo Lietuvos įmonėms rasti naujų verslo partnerių, susipažinti su rinkų specifikomis ir planuotis verslo plėtras.

Rūmai primena, kad gegužės 28 dieną Ukrainoje vyko verslo forumas „Lietuva - Ukraina: Europos Sąjungos patirtis Dniepro labui“, kurio tikslas - plėtoti ryšius tarp Lietuvos ir Ukrainos verslininkų, skatinti abipusiai naudingą bendradarbiavimą, taip pat sukurti ilgalaikę verslo partnerystę. Forume dalyvavo Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka, Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, Lietuvos Respublikos garbės konsulas Dniepro mieste Vitaliy Pivnyak. Lietuvos verslo bendruomenę atstovavo kompanijos UAB Traidenis, Tarptautinis energetikos klasteris, UAB Fidum, UAB Zorvidas, UAB Innovative Pharma Baltics,  UAB Modus Energy Solutions, UAB Green Genius Development,  UAB Lokmis, UAB Sala Energy, UAB Efektyvūs procesai (Lean.lt), UAB Civitta, UAB Svydis Ukraina, UAB Nevda bei Lietuvos energetikos institutas.

O gegužės 30 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prezidentas Sigitas Leonavičius dalyvavo Moldovoje vykusiame Kišiniovo Investiciniame forume 2019.

Bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos ambasada Moldovoje organizuoti susitikimai su Moldovos Ministru Pirmininku Pavelu Filipu, Ekonomikos ir infrastuktūros ministru Chiril Gaburici, Moldovos Europos verslo asociacijos vadovais, Moldovos prekybos ir pramonės rūmais bei verslo įmonėmis.

„Atskirai pavienėms įmonėms dažnai būna sudėtinga rasti kelius į užsienio rinkas. Ne visada gelbsti ir verslo bendruomenės, organizacijos. Bet bendradarbiaujant su aktyviai veikiančiomis Lietuvos ambasadomis užsienyje, komercijos atašė, naujų rinkų paieškos, pažintys su užsienio valstybių verslo specifika, valdžios atstovais tampa greitesnės ir lengvesnės mūsų šalies įmonėms“, - pasakoja Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prezidentas Sigitas Leonavičius.

S. Leonavičius pažymi, kad palyginus neseniai Lietuvos ambasadoriumi Moldovoje paskirto p. Kęstučio Kudzmano aktyvi veikla, Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Ukrainoje Mariaus Janukonio ir komercijos atašė šioje valstybėje Sergejaus Tichomirovo bei šių ambasadų darbuotojų nuolatinis dėmesys verslui ir bendradarbiavimo su verslo bendruomenėmis tęstinumas galėtų būti puikus pavyzdys ir kitiems Lietuvos atstovams.

„Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenė nuoširdžiai dėkoja šiems diplomatams už puikiai suorganizuotas verslo misijas, naujas pažintis ir aktyvią veiklą, skatinant Lietuvos verslo eksportą“, - dėkoja S. Leonavičius.   

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.