fbpx

Prisijungti

Naujienos

Kviečiame į viešąją konsultaciją Pranešėjų apsaugos tema

 

Kviečiame Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narius į kartu su LR Generaline prokuratūra bei „Transparency International“ Lietuvos skyriumi organizuojamą viešąją konsultaciją Pranešėjų apsaugos tema, kuri vyks gegužės 27 d. 14 val., Zoom platformoje.

Nuo 2019 m. sausio Lietuvoje įsigaliojo Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris taikomas ir PRIVAČIAM SEKTORIUI. Įmonės, kuriose dirba daugiau nei 50 darbuotojų, privalo įsidiegti vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą bei užtikrinti tinkamą jo funkcionavimą. Šių metų pabaigoje į nacionalinę teisę bus perkelta ES direktyva dėl Pranešėjų apsaugos, kuria išplečiama pranešėjo sąvoka, pažeidimai dėl kurių galima pranešti, taip pat – numatomos sankcijos dėl įstatymo nevykdymo, trukdymo pranešti, neigiamų veiksmų vykdymo prieš pranešantį asmenį.

Šio susitikimo tikslai - aptarti, kaip verslo įmonėms sekasi įgyvendinti Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas, atsakyti į visus verslo bendruomenei kylančius klausimus bei geriau suprasti, ką įmonės gali daryti pačios, siekiant užtikrinti geresnę pranešėjų apsaugą savo kasdienėje veikloje.

Viešosios konsultacijos darbotvarkė:

13:55 – 14:00 | Prisijungiame prie susitikimo

14:00 – 14:10 | Virtualus pasisveikinimas

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Almantas Danilevičius

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė

14:10 – 14:30 |Kaip sekasi įgyvendinti Pranešėjų apsaugos įstatymą?

Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Bliujienė

14:30 – 14:40 | Kaip verslo bei viešojo sektoriaus įstaigos apsaugo pranešančius asmenis?

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovė Deimantė Žemgulytė

14:40 – 15:25 | Diskusija

15:25 – 15:30 | Viešosios konsultacijos apibendrinimas

Susitikimą fasilituos TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

Kviečiame registruotis į viešąją konsultaciją, užpildant registracijos formą https://forms.gle/8pKe9Y9hzpU38BpQ7 iki gegužės 26 d. 16:00 val. Jūsų sėkminga registracija bus patvirtinta el. laišku, kuriame rasite ir prisijungimo prie forumo platformos informaciją.

Kilus klausimams, kviečiu kreiptis į VPPAR Verslo paslaugų vadovę Justiną Vingilę, justina.vingile@cci.lt, +370 618 39096

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis