fbpx

Prisijungti

Naujienos

Konferencijoje Ukmergėje – savivaldai ir verslui aktualios diskusijos

Kaip demokratinis pasaulis turėtų reaguoti į Rusijos agresiją prieš Ukrainą? Kokios įtakos įtempta geopolitinė situacija ir sankcijos turės Lietuvos regionams ir verslui. Apie tai kalbėta šiandien Ukmergėje surengtoje konferencijoje „Nauji geopolitiniai iššūkiai regionui ir verslui“.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR), Vadovų klubo ir žurnalo IQ organizuotame reginyje kalbėję VPPAR prezidentas Sigitas Leonavičius ir Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas pabrėžė, kad karą Ukrainoje akivaizdoje verslui ir savivaldai būtina susitelkti bei kartu atremti kylančius iššūkius. „Verslas Lietuvoje šiuo metu padeda valstybei vykdyti socialines funkcijas, rūpinasi ukrainiečių įdarbinimu, apgyvendinimu bei aprūpinimu. Šiuo metu mūsų visų dėmesys čia. Linkėčiau ir valstybei daugiau prisidėti bei aktyviau bendrauti su socialiniais partneriais, sprendžiant naujus iššūkius“,– kalbėjo S. Leonavičius.

Apie Europos Sąjungos nevienareikšmį atsaką ir precedento neturinčias sankcijas Rusijai kalbėjo Marius Vaščega, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.

Karo pasekmes Lietuvos ir Europos ekonomikai vertino Kotryna Tamoševičienė, Lietuvos banko Ekonomikos departamento Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vadovė.

Apie tai, kaip visuomenė susitelkia krizinėse situacijose kalbėjo Liudvika Gražulienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinio dialogo skyrius. O Vytis Jurkonis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, aptarė visam regionui kylančius geopolitinius iššūkius ir naują pasaulio tvarką, kuri susiklostis pasibaigus konfliktui Ukrainoje.

Edita Mončinskienė, Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Ukmergės skyriaus vedėja, pateikė sėkmingo bendradarbiavimo su verslu pavyzdžius. Ingrida Tauperytė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Tinklo vadovė, kalbėjo apie tai, kad nevyriausybinės organizacijos, savivalda ir verslas sugebėjo susitelkti ir ši patirtis pravers įveikiant kitus krizės Ukrainoje iššūkius. Dovilė Končak, RAIT Group direktorė, pateikė įžvalgas, kaip šalies gyventojai reaguoja kritinėmis situacijomis.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Verslo vadovų klubas nuoširdžiai dėkoja konferencijos partneriams IQ redakcijai, pranešėjams, dalyviams ir Ukmergės rajono savivaldybės merui ir jo komandai.

Skaitykite daugiau: https://www.alfa.lt/aktualijos/lietuva/konferencijoje-ukmergeje-savivaldai-ir-verslui-aktualios-diskusijos/251513/

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis