fbpx

Prisijungti

Naujienos

Konferencijoje Druskininkuose – apie regionų ateitį

 

Praėjusią savaitę konferencija „Druskininkai: subalansuotas miestas harmoningam gyvenimui, kurią organizavo IQ, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir asociacija „Druskininkų klubas“, sutraukė rekordinį dalyvių skaičių

Druskininkuose „Grand SPA konferencijų centre“ susirinkę Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, kiti verslo atstovai, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Lazdijų meras Artūras Margelis bei kiti dalyviai ir svečiai nagrinėjo Lietuvos regionų plėtros perspektyvas.

Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Aurelijus Dabušinskas pažymėjo, kad Lietuvos ūkis stabiliai auga, didėja vartojimas, tačiau atotrūkis tarp didžiųjų miestų ir regionų – vis dar akivaizdus. Didžiausią nerimą turėtų kelti demografinė padėtis, lemianti darbo jėgos trūkumą. Reaguodami į pranešimą forumo dalyviai sutarė, kad jungčių tarp sostinės ir regionų turi daugėti – būtina sukurti daugiau erdvės diskusijoms ir bendravimui atvirų formatų.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius forumo dalyviams dėstė, kaip regionai turėtų pasiruošti pokyčiams, kuriuos lems naujas 2021–2027 metų Europos Sąjungos biudžetas ir pasikeitusios ES investicijų kryptys. Pranešėjas siūlė atkreipti dėmesį į regionų bendradarbiavimą ir gebėjimą kurti investicijoms palankią aplinką, išryškinant savitus kiekvieno regiono privalumus.

„Druskininkų sėkmės istorija kuriama ant tvirto pagrindo – atgaivinant ir puoselėjant senas tradicijas, paveldą. O šiandien mes drąsiai jungiame praeitį su ateitimi – inovacijomis, kurias siūlo mokslas ir verslas. Esame ne kartą įrodę, kad Druskininkai – naujoms idėjoms atviras ir ambicingas miestas, nes norėdami išlikti konkurencingi, turime ieškoti įvairių alternatyvų, kurios padėtų miestui išsiskirti iš kitų“, – kalbėjo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Druskininkai – miestas, kurio išskirtinumą padiktavo gamta ir žemės gelmėse esantys turtai. Tačiau jie galėtų ir likti tik didelių galimybių Lietuvos kampeliu, jeigu ne žmonės – kuriantys, gebantys panaudoti esamą potencialą ir suteikiantys šiam miestui  išskirtinumą.

„Šio miesto vystymosi sėkmė – aktyvus bendradarbiavimas ir bendravimas su verslu bei visa bendruomene,  nes tik tariantis sukuriamos geriausios idėjos ir vizijos“, – įsitikinęs Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Forume ne kartą nuskambėjo mintis, kad Druskininkai yra naujovėms atviras miestas, neretai ir kitoms savivaldybėms parodantis, kaip kuriant pažangius projektus galima formuoti harmoningą aplinką. Lietuvoje ir užsienyje gerai žinomas Vandens parko kompleksas, Sniego arena, Lynų kelias – tik keli iš daugelio sėkmingai įgyvendintų inovatyvių sprendimų pavyzdžių, kurie kadaise atrodė tarytum ambicingos ir drąsios vizijos

Sveikatingumo temą nagrinėjo forume dalyvavusi prof. dr. A. Diržytė.

Kripto milijonieriaus Justas Pikelis savo pranešimu praskleidė vis dar daugeliui paslaptingą kripto valiutų ir virtualioje erdvėje vykstančių verslo sandorių uždangą bei padarė įžangą diskusijai: „Gyvenk patogiai, veik globaliai“. Diskusijos metu savo įžvalgomis apie verslo galimybes  dalinosi jau sėkmingai verslą sukūrę „Eglės sanatorija“ gen. direktorius Artūras Salda, UAB „Dzūkijos arnika“ direktorius Albertas Katilovskis ir tarptautinio IT verslo patirties turintis šiuo metu TransUnion informacinių technologijų paslaugų centro Kaune vadovas Jonas Lukošius.

„Džiugu, kad tokio masto konferencijos žengia į regionus, o valdžios atstovai nori girdėti ir vietos verslininkų balsą. Bendradarbiaudami su IQ netrukus tikimės tokią konferenciją surengti ir Alytuje, kur veikia stipri Rūmų verslo bendruomenė“, - pažymi Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.