fbpx

Prisijungti

Naujienos

Konferencija „Žiedinė ekonomika regione“ sutelkė regionų lyderius

Praėjusį penktadienį Alytuje Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuota konferencija „Žiedinė ekonomika regione“ sutelkė regiono politikos, verslo ir visuomenės lyderius.

Temos aktualumą ir  svarbą parodė gausus dalyvių bei svečių sąrašas. Konferenciją atidarė Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, Pranešimus skaitė Simonas Gentvilas, LR Aplinkos ministras, Laimutė Pilukaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovė, Kotryna Tamoševičienė, Lietuvos banko, Ekonomikos departamento direktorė; Konstantinas Iljasevičius VšĮ  „Grunto valymo technologijos“ Projektų ir gamybos organizavimo skyriaus vedėjas; Giedrė Ramanauskienė, Lietuvos inovacijų agentūros Inovacijų analizės ir politikos departamento vadovė.

Diskusijose Tvarus savivaldybių ir verslo bendradarbiavimas ir Švietimo vaidmuo kuriant žiedinę ekonomiką dalyvavo Nerijus Cesiulis, Alytaus miesto meras, Algirdas Vrubliauskas, Alytaus rajono meras, Rolandas Janickas, Ukmergės rajono meras, Sonata Matulevičienė, „Novo Nordisk Pharma“, Korporatyvinių reikalų ir viešųjų ryšių vadovė, Sigitas Naruševičius, Alytaus kolegijos direktorius, Laurynas Ladieta, VšĮ  „Gamtos ateitis“, teisininkas, Semionas Bondarevas, AB „Astra“ valdybos pirmininkas, prof. habil. dr. Antanas Čenys, VilniusTech, doc. Violeta Kaunelienė, Kauno technologijos universitetas.

Konferencijoje diskutuota apie žiedinės ekonomikos principus, galimybes bei iššūkius Lietuvai ir Europai, aptartas ekonomikos, švietimo ir savivaldybių vaidmuo šiame procese.

Renginyje taip pat buvo įteikti Alytaus regionui nusipelniusių asmenų apdovanojimai.

Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, taręs sveikinimo žodį, pažymėjo, kad didėjant žmonių skaičiui pasaulyje, kylant ekonomikai, plečiantis pramonei, atsiranda vis daugiau neigiamų pasekmių gamtai, aplinkai ir žmonijai. Pavyzdžiui, atliekos, kuriomis privalome pasirūpinti ir šiandien racionaliai perdirbti.  Anot jo, „visame pasaulyje keičiasi žaidimo taisyklės. Iš „imk, gamink ir išmesk“ šiandien mes turime iš naujo persvarstyti veiklos modelius ir gyventi kitaip“. Anot p. Leonavičiaus, visi socialiniai partneriai turi įsitraukti į šį procesą, kuris sukuria naujas investicijas, darbo vietas bei kitas galimybes.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pasidžiaugė, kad savivaldybė dažnai yra įvardijama kaip gerasis pavyzdys kalbant apie žiedinę ekonomiką bei pridėjo, jog miestas taps dar labiau žalesnis. „Linkiu visiems kurti pokyčius savo galvose, o po to savo organizacijose, miestuose, regione ir Lietuvoje“, – taip sveikinimo žodį pabaigė N. Cesiulis.

Aplinkos ministas Simonas Gentvilas konferencijos metu pristatė Lietuvos progresą ir tikslus, mažinančius neigiamą poveikį gamtai. Ministras sakė, kad artimiausiu metu Vyriausybėje pristatys automobilų taršos mokestį, o iš jo gauti pinigai keliaus savivaldybėms, kurios galės atnaujinti viešąjį transportą ir įrengti dviračių takus. „Planuojame, kad tai bus 200 mln. eurų jeigu gyventojai nepasikeistų automobilių į mažiau taršius“, – prognozavo S. Gentvilas.

Daugiau kviečiame skaityti https://www.alfa.lt/aktualijos/lietuva/alytuje-vyko-diskusijos-apie-ziedine-ekonomika/233991/

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai nuoširdžiai dėkoja visiems pranešėjams, diskusijų dalyviams bei fotomenininkui p. Juozui Muzikevičiui už puikias renginio nuotraukas.

Konferencija organizuota įgyvendinant projektą „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“ (Nr. 08.5.1-ESFA-V-423-02-0001), finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis