fbpx

Prisijungti

Naujienos

Kompensacijos už darbuotojų testavimą

LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad nuo COVID-19 nukentėjęs smulkusis ir vidutinis verslas jau gali pradėti testuoti savo darbuotojus ir rinkti sąskaitas už asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliktus testus, už kuriuos vėliau gaus valstybės kompensacijas. Ministerija kviečia įmones, testuojančias savo darbuotojus, patalpas (duris) žymėti specialiai tam sukurtu ženklu – lipduku, kurį galima atsisiųsti čia bei savarankiškai atsispausdinti. Taip lankytojai, pirkėjai ir klientai bus informuoti, kad esate atsakingas verslas ir paslaugas teikiate saugiai.

Rūmų nariai, kurie naudosis šia darbuotojų testavimo priemone, lipdukus galės atsiimti Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose.

Ministerija primenam, kad kompensacijas už darbuotojų testavimą galės gauti smulkusis ir vidutinis verslas, įskaitant dirbančiuosius savarankiškai, jei jų veikla buvo apribota antrojo karantino metu. Tam, kad galėtų pretenduoti į kompensaciją, smulkusis ir vidutinis verslas turi sudaryti sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia teisę atlikti tokius testus. Šių įstaigų sąrašas skelbiamas čia. Darbuotojams tyrimai turės būti atliekami reguliariai.

Kompensacijos bus skiriamos už nuo 2021 m. vasario 23 d. iki 2021 m. gegužės 31 d. patirtas tyrimų išlaidas. Bus kompensuojama po 12 eurų už vieną greitąjį serologinį antikūnų tyrimą ir (ar) už greitąjį antigeno testą. Dėl kompensacijų verslas turės kreiptis į INVEGĄ kovo mėnesio pabaigoje, kai bus baigta programuoti reikiama informacinė sistema:  ten užpildyti paraišką ir pateikti reikiamus dokumentus. Taip pat reikės pateikti tyrimų išlaidas pagrindžiančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas atliktų tyrimų skaičius ir kaina.

Daugiau informacijos apie testavimą galite rasti čia.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis