fbpx

Prisijungti

Naujienos

Kaip įveikti persikvalifikavimo baimę?

Bijoti yra žmogiška ir labai natūralu, o pats baimės jausmas apibūdinamas kaip „tikro ar įsivaizduojamo pavojaus sukeliama emocija susijusi su pastangomis išvengti šio pavojaus.“ Baimė dažnai nustelbia kitus jausmus, pavyzdžiui, laimę ir priverčia mus amžiams užsidaryti nemalonių situacijų apsuptyje. Viena tokių – nemylimas darbas, kurį, atrodo, nesunku pakeisti, tačiau daugelis žmonių bijo peržengti ribą tarp stabilumo ir nežinomybės bei įgauti naują profesiją. Kodėl egzistuoja persikvalifikavimo baimė ir kokiais būdais galima ją įveikti?

Profesinis tobulėjimas – kokybiškos ateities garantas

Turbūt nerasime dinamiškesnio proceso nei nuolat kintanti ir vis kitokių sričių specialistų reikalaujanti darbo rinka, – to, kuris buvo paklausiu prieš dešimtmetį ar daugiau, šiandien gali nė nereikėti. Būtent nereikalingumo jausmas verčia įvairių sričių darbuotojus jaustis nelaimingais ir į darbą eiti be šypsenos veide. Nepaisant to, tokiame darbe vis dar yra jaučiamas stabilumas, rutina, kuri neleidžia kilti minčiai apie tobulėjimo ar persikvalifikavimo galimybes, kas simbolizuoja tiek kardinalius kasdienių įpročių, tiek ir profesinės veiklos pasikeitimus. Visgi, anksčiau ar vėliau užimama nepaklausi darbo pareigybė gali būti tiesiog panaikinta, o tai reikštų dar staigesnius, didelius ir nemalonesnius pokyčius. Matome, jog savanoriškas persikvalifikavimas yra vienas logiškiausių sprendimų šiandieniniame darbo rinkos kontekste.

Persikvalifikuoti – nereikia bijoti

Profesinės veiklos pakeitimas, nors gali skambėti baugiai, tačiau toli gražu nėra sudėtingas. Daugelis įmonių skatina savo darbuotojus per daug neužsisėdėti viename darbe, jiems siūloma, pavyzdžiui, pareigas marketingo skyriuje iškeisti į darbą klientų aptarnavime ar pardavimų departamente. Nusprendusiems persikvalifikuoti taip pat padeda karjeros specialistai, patariantys, kokią profesinę kryptį verčiau pasirinkti, o kokios vengti. Iš naujo save atrasti galima ir atliekant asmenybės testus, reguliariai domintis paklausiausiomis ateities specialybėmis, dalyvaujant virtualiuose mokymuose ir kt. Svarbu pabrėžti, jog persikvalifikuojant nereikia šokti į lekiantį traukinį, – sekanti karjeros kryptis turi būti gerai apgalvota ir priimtina pačiam žmogui.

Persikvalifikavimas neretai lyginamas su pasaulio pabaiga, tačiau net ir jai reikia ruoštis atsakingai – niekada negali būti tikras, kada tai nutiks. Nepaisant to, reguliarus aplinkos pakeitimas užtikrina naujus idėjų pliūpsnius ir leidžia ilgiau išlikti jauniems.

Esate įmonės vadovas ir ieškote žmonių kvalifikuotų savo srities žinovų, kurie atneštų į įmonę naujų vėjų? Tokiu atveju rekomenduojama nustoti gaišti laiką su darbo skelbimais, o kreiptis į profesionalus, kurie kokybiškai ir efektyviai atliktų personalo atranką ir atrastų darbuotojų, kurie tik padidintų įmonės pajėgumą ir atneštų sėkmę ateityje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis