Įvyko Verslo moterų tinklo kelionė į Panemunės ir Raudonės pilis, Medaus slėnį
Prie Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų veikiantis Verslo moterų tinklas surengė turiningą kelionę po įsimintinas Lietuvos vietas. Moterų grupė aplankė Panemunės pilį, Medaus slėnį ir Raudonės pilį.
„Kiekviena kelionės detalė iš aplankytų vietovių atnešė puikias emocijas, naujas patirtis ir dar labiau sustiprėjusią komandos bendrystę. Tinklo vardu noriu padėkoti Narystės palaikymo vadovei Ritai Bacevičienei už pasiūlytą idėją ir pagalbą. Jos dėka turėjome progą susipažinti su LDK laikus menančia Panemunės pilies praeitimi. Ačiū, Laurai Veisaitei už kelionės planavimą ir organizavimą. Išskirtinė padėka Panemunės pilies vadovui Mariui Daraškevičiui už energiją, šmaikščius pasakojimus ir įkvepiantį pasišventimą mūsų istorijos atgaivinimui“, - kalbėjo Vilniaus verslo moterų tinklo prezidentė Jurga Rimkė.
Panemunės pilis yra geriausiai išlikusi renesansinė rezidencinė pilis Lietuvoje, leidžianti prisiliesti prie turtingos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir kultūros. Tai įspūdingas pilies kompleksas – keturi korpusai, sudarantys uždarą kiemą. Šalia pilies – penki kaskadiniai tvenkiniai ir parkas. Pastatas išsiskiria savo efektingu dydžiu ir išlikusia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menančia sienų tapyba. Ypatinga vertybė yra skirtingų epochų ir jas atspindinčių stilių dermė: renesansas, barokas ir klasicizmas. Tokia meno stilių įvairovė ir nuolat keičiamos Vilniaus dailės akademijos ekspozicijos nepalieka abejingų nei mažų, nei didelių.
Grupė kelionę tęsė ir lankėsi Medaus slėnyje – ūkyje, prižiūrinčiame net 130 bičių šeimų. Šis ūkis specializuojasi iš įvairių augalų Nemuno lankų pievose ir miškuose surenkamo medaus gamyboje.

„Medaus slėnio šeimos ūkio atstovė Giedrė Jasinskienė ne tik supažindino su medaus gamybos subtilybėmis, bet ir pavaišino bene 6-7 jo rūšimis, naminiu medaus pyragu bei tikru midumi,“ – kelionės įspūdžiais dalinosi J. Rimkė.
Paskutinė kelionės stotelė – Raudonės pilis, kuri kadaise priklausė Žygimantui Augustui, o jos didybė ir aplinkos grožis keri iki šiol. Dabartinę išvaizdą pilis įgavo po rekonstrukcijos 1877m. Į pilies kompleksą įeina ir 19 amž. neogotikinis malūnas.
„Užlipusios į pilies bokštą, pasigrožėti Nemuno panorama, pilies parke, kuriame yra retų medžių, radome Gedimino ąžuolą. Tai vienas seniausių ąžuolų Europoje ir, anot legendų, po juo yra pietavęs LDK kunigaikštis Gediminas“, - intrigavo Tinklo vadovė.