fbpx

Prisijungti

Naujienos

Įvyko verslo misija į Graikiją: Lietuvos – Graikijos verslo forumas ir B2B kontaktų renginys

 

Spalio 3-6 dienomis Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Lietuvos ambasada Graikijoje bei Graikijos ambasada Vilniuje, Atėnų komercijos ir pramonės rūmais, Graikijos įmonių federacija (SEV) ir ekonominės plėtros agentūra „Enterprise Greece“, organizavo verslo misiją į Atėnus, kurios metu įvyko Lietuvos – Graikijos verslo forumas bei Lietuvos verslo susitikimai su Graikijos įmonėmis.

Lietuvos verslo misijoje Atėnuose dalyvavo dešimties Lietuvos įmonių atstovai iš maisto ir gėrimų, nuotekų valymo, elektros ir automobilių cheminės pramonės, informacinių technologijų, žemės ūkio bei leidybos sričių.

Verslo misijos dalyviai apsilankė Lietuvos Ambasadoje Atėnuose, kur susitiko su Ambasadoriumi Rolandu Kačinsku, į Forumą atvykusia Ekonomikos ir inovacijų viceministre Jovita Neliupšiene bei Ambasados darbuotojais.

Spalio 4 d. buvo skirta  Verslo forumui ir verslo kontaktų susitikimams.

Verso forumo dalyvius pasveikino už mokslinius tyrimus, plėtrą ir inovacijas atsakingas Graikijos plėtros viceministras Christos Dimas, Atėnų komercijos ir pramonės rūmų prezidentas Ioanniu Brataku ir Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė.

Viceministrė Jovita Neliupšienė verslo forumo metu pristatė  Lietuvos ekonominę aplinką ir verslo galimybes.

Graikijos verslo aplinką pristatė Atėnų prekybos ir pramonės rūmų, Enterprise Greece ir Graikijos įmonių federacijos (SEV) atstovai.

Pasak Lietuvos ambasadoriaus Rolando Kačinsko, Lietuva ir Graikija turi daug neišnaudoto potencialo ekonominių santykių plėtrai.

„Lietuvos ir Graikijos ekonominiai ryšiai neatspindi tarpusavio valstybių bendradarbiavimo potencialo, o tarpusavio mainuose šalys gali pasiūlyti viena kitai daug daugiau nei vaisiai ir turistai“, -  sakė ambasadorius R. Kačinskas, pažymėdamas, kad gerai besiklostantys politiniai ir diplomatiniai Graikijos ir Lietuvos santykiai būtų dar tvirtesni, jei juos abiem šalims pavyktų užpildyti ekonominiu bendradarbiavimo turiniu.

Po Forumo įvykusio verslo kontaktų renginio metu, Lietuvos delegacijos dalyviai susitiko su Graikijos verslininkais, besidominčiais lietuviška produkcija.

Verslo misijos dalyviai turėjo galimybę apsilankyti dvejuose graikiško kapitalo prekybos tinkluose VASSILOPOULOS ELLENIKO ir SKLAVENITIS, turinčiais mažmeninės prekybos tinklus visoje Graikijoje, kur buvo supažindinti su produkcijos asortimentu, pirkėjų pasirinkimu bei turėjo galimybę pasidalinti informacija apie savo produkciją.

„Ir per karantiną nesustojusi tarptautinė Rūmų veikla šiuo metu įgauna vis didesnį pagreitį: nuotolinius susitikimus pratęsia tarptautinės misijos į Graikiją, Ukrainą, Dubajų bei kitas Lietuvos verslui įdomias rinkas. Užmegzti globalūs kontaktai ir nenutrūkęs Rūmų ryšys su partneriais pandemijos metu padeda Lietuvos įmonėms galimus kontraktus lengviau aptarti gyvai“, - pažymi Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius.

Rūmų narių UAB „Straikas“ vadovo Gintaro Didžioko nuomone, verslo misija į Graikiją buvo puikus Rūmų, Lietuvos diplomatinio korpuso bei LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bendradarbiavimo pavyzdys, prisidedantis prie Lietuvos įvaizdžio didinimo užsienio šalyse.

„Tuo pačiu, dalyvaujančiai įmonei tokia verslo misija yra geriausia galimybė pasiekti Graikijos verslo atstovus, ko pačiai įmonei gal būtų neįmanoma ir užtruktų žymiai daugiau laiko ir finansų. O ir pačios misijoje dalyvaujančios įmonės tarpusavyje pasidalina savo patirtimi, ekspertinėmis įžvalgomis bei atsiranda bendrų verslo idėjų“, - dalijosi savo įspūdžiais G. Didžiokas.

Ši verslo misija buvo vykdoma Enterprise Europe Network projekto rėmuose.

Daugiau nuorodų, kur paskelbta informacija apie VPPAR verslo misiją į Graikiją ir Verslo forumą:

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3586214/ekdilosi-ebea-seb-enterprise-greece-gia-tis-epixeirimatikes-eukairies-stin-lithouania?amp=true

https://www-capital-gr.translate.goog/epixeiriseis/3586214/ekdilosi-ebea-seb-enterprise-greece-gia-tis-epixeirimatikes-eukairies-stin-lithouania?amp=true&_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=el&_x_tr_pto=nui

https://www.urm.lt/default/lt/naujienos/atenuose-aptartos-ekonominio-bendradarbiavimo-ir-verslo-galimybes

https://gr.mfa.lt/gr/lt/naujienos/graikijoje-rengiama-lietuvos-verslo-misija

https://lrv.lt/lt/naujienos/premjere-nors-lietuva-ir-graikija-geografiskai-nutolusios-siandienos-issukiai-yra-bendri

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis