Įvairiatautiškumas darbo kolektyve – neišvengiama ateitis
Finansų ekspertas Taurimas Valys kartu su bendraminčiais įkūrė startuolį „Infinity Metaverse“, kuris teikia naujos kartos interneto paslaugas verslui bei privatiems asmenims. Tarptautinei kompanijai vadovaujantis lietuvis pasakoja, kad ateities versle negali būti diskriminacijos jokiu pagrindu. „Nulinė tolerancija diskriminacijai yra kelias, kuriuo turime eiti“, – įsitikinęs pašnekovas.
D. Britanijoje registruotoje įmonėje „Infinity Metaverse“ visi darbuotojai yra skirtingų tautybių atstovai. „Šiuo metu mūsų kolektyvą sudaro dešimt darbuotojų, tačiau artimiausiu metu planuojame plėstis ir gal net penkis kartus padidinti darbuotojų skaičių. Tokio tautiškai spalvingo kolektyvo pagrindinis pliusas yra tai, kad turime labai įvairų požiūrį, skirtingas žinias bei sukauptas patirtis, kurias įgijome skirtinguose regionuose. Mūsų teikiamos paslaugos tampa konkurencingesnės, nes galime kūrybiškiau pasižiūrėti į darbo užduotis.
Jei reikėtų įžvelgti trūkumą, paminėčiau tai, kad skirtingi temperamentai bei kultūriniai dalykai reikalauja didesnės empatijos komunikacijoje. Norint suderinti skirtingus požiūrius bei kultūrinius dalykus, reikia įdėti daugiau pastangų ir laiko. Tačiau viską atperka nauda verslui, nes įvairiatautiškumo dėka tampame konkurencingesni“, – sako T. Valys.

Socialinė atsakomybė – iš dalies pragmatiška
Pasak „Infinity Metaverse“ įkūrėjo, pasaulis labai sparčiai keičiasi, todėl ateityje interneto, paremto socialiniais tinklais, kuriuo visi naudojamės šiandien, nepakaks. „Visi pereisime prie naujos kartos interneto, kuriame bus daugiau virtualios realybės ir centralizacijos procesų. „Infinity Metaverse“ užtikrins naujo tipo interneto puslapių egzistavimą ir žmonių bendravimą būtent mūsų platformoje. Turime nuolat būti žingsniu priekyje ir numatyti būsimus pokyčius. Mūsų verslo socialinė atsakomybė šiuo atžvilgiu yra pragmatiška – nebūdami socialiai atsakingi netektume dalies talentų, kurie šiuo metu dirba ir ateityje dirbs mūsų kompanijoje. Taip pat rizikuotume sumažinti klientų ratą, nes vis daugiau klientų yra socialiai atsakingi ir nepirktų paslaugų iš socialiai neatsakingo verslo, – įsitikinęs T. Valys. – Be to, mes suprantame socialinės atsakomybės naudą plačiąja prasme ir nenorime prisidėti prie neetiškų veiklų. Trumpai tariant, deriname pragmatiškumą su mūsų vertybėmis.“
Paklaustas, kokius socialiai atsakingus procesus įgyvendino savo įmonėje, verslininkas išskiria keletą pagrindinių dalykų. „Visų pirma esame už maksimalią procedūrų skaitmenizaciją – jokių popierinių dokumentų. Mes puikiai suprantame su klimato kaita susijusius iššūkius visuomenei, todėl bendravimą vykdome vaizdo skambučiais – taip prisidedame prie CO2 išskyrimo į aplinką mažinimo. Mūsų teikiamos paslaugos prisideda prie tvarumo, nes kuriamos virtualios darbo vietos, vykdomas verslų skaitmenizavimas. Mūsų įmonėje taikoma nulinės diskriminacijos politika nemažiau reikšminga: nei kolegos, nei partneriai negali būti diskriminuojami dėl kokių nors jų ypatybių“, – atskleidžia įmonės vadovas.
Pažangos keliu
T. Valys pasakoja, kad pažangių valstybių versluose dominuojanti nulinė tolerancijos diskriminacijai politika padeda išvengti nemalonių incidentų darbe. O jei pastebimos kažkokios netolerancijos apraiškos, „Infinity Metaverse“ įmonėje tuoj pat imamasi ryžtingų veiksmų, kad situacija būtų išspręsta ir niekada nebesikartotų.
„Pastaruosius dvidešimt metų keliauju po pasaulį (daugiausia verslo reikalais) ir nebeįsivaizduoju, kad galėtų būti kitoks, nei įvairiatautiškas, darbo kolektyvas. Judėdami į priekį, turime remtis geriausių šalių praktikomis, žiūrėti ne į Šiaurės Korėjos, Kubos ar Venesuelos valstybės bei verslų valdymo modelius, bet į Vakarų Europos, Šiaurės Amerikos, pažangių Rytų bei Azijos šalių patirtis. O ten seniai nueita tolerancijos keliu ir niekas nesižvalgo atgal. Nulinė tolerancija diskriminavimo atvejams pažangiose šalyse ir versluose yra kasdienybė. Vis daugiau darbuotojų, verslo partnerių bei klientų savo veiklose remiasi šia politika, todėl ateityje ją matau kaip neišvengiamybę. Tas pats pasakytina ir apie darbo kolektyvus, kuriuos sudaro specialistai iš įvairių pasaulio šalių – jų matysime vis daugiau“, – sako T. Valys.
Daugiau apie įmonę internete: https://www.infinity-metaverse.com.
Šis straipsnis parengtas pagal projektą „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas” Nr. 08.5.1 - ESFA - V423 - 02 - 0001, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.
