fbpx

Prisijungti

Naujienos

Investicijų planas Europai: Capitalia sudarė 10 mln. EUR sutartį su Europos investicijų fondu, skirtą remti mažas įmones Baltijos šalyse

 

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys Capitalia ir Europos investicijų fondas (EIF) pasirašė 10 mln. EUR vertės sutartį dėl garantijų priemonės, skirtos remti mažas įmones Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Dėka šios garantijos mažos įmonės turės didesnes galimybes gauti finansavimą. Šią sutartį remia Europos strateginių investicijų fondas (ESIF) įsteigtas pagal Investicijų planą Europai, ir Europos užimtumo ir socialinių inovacijų programa (EaSI).

„Vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų yra padėti mažiems verslininkams įdarbinti savo talentą suteikiant geresnes galimybes gauti finansavimą. Taip mes kuriame sąžiningesnę ir labiau integruotą Europos Sąjungą”, sakė užimtumo, socialinių reikalų, įgūdžių ir darbo jėgos judumo Europos Komisijos narė Marianne Thyssen

“Su EaSI programos pagalba Capitalia galės išplėsti savo mikroįmonių ir smulkaus verslo finansavimo veiklą ir išlaikyti unikalią alternatyvaus finansavimo teikėjo poziciją Baltijos šalyse. Tikimasi, kad šis veiklos išplėtimas turės didelį poveikį finansinei ir socialinei integracijai visose trijose Baltijos šalyse ir EIF džiaugiasi galėdamas paremti šį tikslą”, sakė Per-Erik Eriksson, EIF inkliuzinių finansų vadovas.

 

„Labai džiaugiamės, kad Capitalia yra pirmoji privati alternatyvaus finansavimo institucija Baltijos šalyse, turinti teisę į šią patikimą garantijų programą. Šio sandorio sudarymas su EIF reiškia, kad galėsime teikti paskolas įmonėms palankesnėmis palūkanomis ir be užstato. Pagal šią programą įmonės galės gauti finansavimą iki 25 000 EUR“, - aiškina Capitalia vadovas Juris Grišins.

Norint gauti EaSI garantiją, bendrovės apyvarta turi būti mažesnė nei 2 mln. EUR ir joje turi dirbti ne daugiau kaip 9 darbuotojai. Finansavimas įmonėms bus teikiamas nuo 3 mėnesių iki 5 metų laikotarpiui. Capitalia tinklalapyje www.capitalia.com įmonės gali kreiptis dėl paskolos ir sužinoti daugiau apie tinkamumo kriterijus. EaSI garantijai įgyvendinti Europos Komisija pasirinko Europos investicijų fondą.

 

 

Apie Capitalia

Capitalia yra pirmaujanti alternatyvi mažų ir vidutinių įmonių finansuotoja Baltijos šalyse. Nuo 2007 m. bendrovė finansavo daugiau nei 5000 įmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, o bendra investicijų vertė viršija 50 mln. eurų. Be paskolų Capitalia taip pat teikia rizikos kapitalą, o taip pat lėšų pritraukimo bei kitas investicinės bankininkystės paslaugas.

 

 

Apie užimtumo ir socialinių inovacijų programą

Pagal Europos užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI) Europos Komisija remia mikrofinansų ir socialinio verslumo finansavimą, kurio bendra suma yra 193 mln. EUR 2014–2020 m. laikotarpiui. Pagrindinis tikslas yra padidinti galimybes gauti mikrofinansą, tai yra paskolas iki 25 000 EUR, ypač, pažeidžiamiems asmenims ir labai mažoms įmonėms. Be to, pirmą kartą Europos Komisija taip pat remia socialines įmones investuodama iki 500 000 EUR. Mikrofinansų ir socialinio verslumo parama pirmiausia yra įgyvendinama per EaSI garantiją, kuri leidžia mikrokreditų teikėjams ir socialinio verslo investuotojams pasiekti verslininkus, kuriems kitaip finansavimo nebūtų galėję suteikti rizikos sumetimais. EaSI garantijai įgyvendinti Europos Komisija pasirinko EIF.

 

Apie Investicijų planą Europai

Investicijų planas Europai, dar vadinamas „Junckerio Planu“, yra vienas iš svarbiausių Europos Komisijos prioritetų. Jame pagrindinis dėmesys skiriamas investicijoms į darbo vietų kūrimą ir augimą efektyviau naudojant naujus ir esamus finansinius išteklius, šalinant kliūtis investicijoms ir teikiant matomumą ir techninę pagalbą investiciniams projektams.

Europos strateginių investicijų fondas (ESIF) yra pagrindinis „Junckerio Plano“ ramstis ir suteikia pirmųjų nuostolių garantijas, leidžiančias EIB investuoti į daugiau projektų, kuriems dažnai kyla didesnė rizika. ESIF jau davė apčiuopiamų rezultatų. Tikimasi, kad projektai ir sutartys, patvirtinti finansuoti pagal ESIF, mobilizuos beveik 380 milijardų eurų investicijų ir rems 842 000 MVĮ 28 valstybėse narėse. Daugiau informacijos apie Europos investicijų plano rezultatus rasite čia.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.