fbpx

Prisijungti

Naujienos

Internetinis seminaras „BREXIT: praktinė informacija apie prekybos su Jungtine Karalyste sąlygas“

Šiandien Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje, Muitinės departamentu ir Valstybine mokesčių inspekcija organizavo virtualų seminarą „BREXIT: praktinė informacija apie prekybos su Jungtine Karalyste sąlygas“.

Renginio dalyvius pasveikino Rūmų viceprezidentas Tautginas Sankauskas ir Jonas Grinevičius, LR įgaliotasis ministras Lietuvos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje. p. Grinevičius pabrėžė, kad Brexit turės ilgalaikį poveikį ES ir Jungtinės Karalystės prekybiniams santykiams. Prognozuojama, kad JK eksportas į ES gali sumažėti 36%, o ES eksportas į JK – iki 30 %. Tačiau Lietuvos verslui  JK išliks prioritetine eksporto rinka.

Pranešėjai apžvelgė Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo niuansus, verslui svarbius pokyčius, problematiką, įsigaliosiančius standartus, pokyčius, susijusius su prekių apyvarta, muitinės formalumais, taikomais importuojamoms ir eksportuojamoms prekėms, įskaitant lengvatinės prekių kilmės nustatymo specifiką, su PVM susijusius klausimus. Pranešėjai pateikė praktinių pavyzdžių, su kuriais jau susidūrė Lietuvos verslas, taip pat pasidalino naudingomis nuorodomis, aktualiomis verslo bendradarbiavimui su šia rinka.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 70 ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje veikiančių įmonių bei organizacijų atstovai. Daugiausia praktinių klausimų įmonėms kilo dėl muitinės procedūrų ir mokesčių.

Renginio pranešimai:

LR komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje Mantas Zamžickas - Pagrindiniai pokyčiai ES ir JK prekyboje nuo š.m. sausio 1 d.

Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus vedėjas Šarūnas Avižienis - Po BREXIT: pokyčiai, susiję su muitinės veikla

Muitinės departamento Tarifų skyriaus vyr. Specialistė Jūratė Šidlauskaitė - Kilmės įrodymai pagal ES ir JK prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą

VMI Teisės departamento Netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja Andra Černevičiūtė - BREXIT ir PVM

 

Renginio akimirkos nuotraukų galerijoje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis