fbpx

Prisijungti

Naujienos

Honkongo atstovai siuntė žinutę Lietuvos verslininkams

 

Apie verslui skirtą vienintelį Baltijos šalyse renginį, kurio metu Lietuvos įmonėms buvo pristatytos plėtros galimybės Honkonge, rašo naujienų portalas www.alfa.lt. Renginį padėjo organizuoti Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Kviečiame skaityti.

Ką žinome apie Honkongą? Daugybė dangoraižių, „viena šalis – dvi sistemos“, vienas labiausiai skubančių pasaulio miestų ir užimčiausių uostų.

Birželio 11 d. Vilniuje vykusio renginio organizatoriai – Honkongo Ekonomikos ir prekybos skyrius Londone, „InvestHK“ agentūra, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei  „Saaresalu OÜ“ – prie šių įvaizdžių stengėsi pridėti ir dar vieną – tai galimybė verslams augti.

7,5 mln. gyventojų turintis Honkongas šiandien auga ir pats. Praėjusių metų BVP augimas 3 proc., nedarbo lygis išlieka žemas – 2,8 proc, o infliacija – 2,6 proc.

Nepaisant šių greitai kintančių rodiklių, teritorija turi reputaciją kaip lanksti ir komercijai itin tinkanti rinka. Kiek kontrastuojant su žemyninės Kinijos santvarka, „Heritage foundation“ Honkongą jau 25 metus iš eilės skelbia laisviausia pasaulio ekonomika, o Pasaulio ekonomikos forumas ją įvardijo kaip antrą konkurencingiausią ekonomiką pasaulyje iš karto po Singapūro.

 

Logistika taip pat yra viena iš Honkongo stiprybių. Jam priklauso vienas didžiausių pasaulyje laivų registrų – po šalies vėliava registruotų laivų tonažas siekia daugiau nei 120 mln. tonų. Honkongas taip pat gali pasigirti turintis patį užimčiausią pasaulyje krovininį oro uostą.

Honkongo ekonomikos ir prekybos skyriaus Londone generalinė direktorė Priscilla To sakė, kad investuotojai turėtų matyti Honkongą nebūtinai kaip lokalią rinką, tačiau kaip vartus į visą Aziją. „Mes turime tvirtus ryšius su žemyninės Kinijos rinkomis, tačiau pastaraisiais metais matoma tendencija, kad Honkongas tampa baze tolesniam ėjimui į tokias šalis kaip Japonija ar Korėja. Tiesa, jis ir pats turi 7,5 mln. žmonių, taigi tai ne tokia ir maža rinka. Tai puiku, jei norite išbandyti, kaip tam tikrus produktus priims Azijos vartotojai. Jei Honkonge produktas bus sutiktas palankiai, dideli šansai, kad sugebėsite šią sėkmę perkelti ir į žemyninę Kiniją“, – kalbėjo ji.

Viešnia susirinkusiems taip pat pristatė ir Didžiąją įlankos zoną, kurią sudaro šalia įsikūrę Guangdongo, Honkongo ir Makau regionai. Jos teigimu, įsikūrus Honkonge, galima lengvai ir greitai aprėpti visą pakrantę, kurioje gyvena 70 mln. žmonių. Be to, netoli yra ir kitas megapolis – Šendženas.

Laisvosios prekybos sutartis Honkongas yra pasirašęs su svarbiausiomis jį supančiomis rinkomis – vienas naujausių atvejų buvo Australija. Dvigubo apmokestinimo išvengimo pajamų mokesčių srityje susitarimai irgi veikia su nemažai šalių, tarp jų ir Latvija. Lietuva dar nėra šiame sąraše, tačiau gegužę Finansų ministerija parengė tokių įstatymų projektus.

Honkonge vystomos inovacijos ir technologijos buvo vienas iš kertinių renginio motyvų, nes kaip ir visose pažangiose šalyse, čia siekiama diegti robotikos sprendimus, dirbtinį intelektą, biotechnologijas ir išmaniojo miesto koncepcijas. Dauguma teritorijoje įsikūrusių gamyklų orientuojasi į aukštesnės pridėtinės vertės produktų gamybą. Pagal inovacijas ir technologijas šalis užima antrą vietą Azijoje ir 11 pasaulyje, čia įsikūrę daugiau nei 550 fintech startuolių.

Vis dėlto šalimi turėtų domėtis ne tik aukštųjų technologijų kūrėjai, sako P. To. „Galite matyti, kokius didžiulis krovinių srautus mes priimame. Jeigu, pavyzdžiui, norite eksportuoti medieną, Honkongas gali būti gera vieta. Visiškai netoli nuo sienos yra įsikūrę nemažai baldų gamyklų ir nėra didelių problemų juos pasiekti. Naudodamiesi Honkongu kaip savo baze, gausite teisinę apsaugą, kuri padės iškilus įvairiems ginčams, be to, jei darbuotojai įsikūrę mūsų šalyje, jiems galioja daug mažesni nei žemyninės Kinijos mokesčiai“, – pažymėjo ji.

Viešnia dar priduria, kad šalis nėra ir „betono džiunglės“ – nors miestas ir yra tankiausiai gyvenamas taškas planetoje, iš tiesų daugiau nei 70 proc. jo ploto užima žaliosios teritorijos, kurių dauguma yra saugoma įstatymo.

Kitas renginyje kalbėjęs Honkongo atstovas, „InvestHK“ konsultantas Leonidas Orlovas, taip pat pristatė investuotojams palankius šalies privalumus. „Čia egzistuoja paprasta žemų mokesčių sistema, nereikia mokėti PVM. Didžiausias pelno mokestis verslui siekia 16,5 proc. Mes galime jums padėti įsikurti šalyje – suteikti informaciją apie verslo aplinką, parūpinti vizą ir patarti įsikūrimo klausimais. Organizuojame daug dalijimosi kontaktais renginių bei konsultuojame dėl plėtros“, – sakė jis.

Įkurti bendrovę šioje šalyje, jo teigimu, netruks nė dienos, tiesa, L. Orlovas pripažino, kad banko sąskaitos sukūrimas gali užtrukti ir ilgiau.

Nors Lietuvos ir Honkongo ekonominiai ryšiai dar nėra tokie stiprūs, šalį jau spėjo atrasti kai kurie lietuviai verslininkai. Žilvinas Svigaris, tekstilės gamyba užsiimančios įmonės „3T transfers“ vadovas, sakė pastebėjęs, kad jo verslą vystyti Honkonge yra daug efektyviau nei žemyninėje Kinijoje. „Pastarojo vizito metu susitikome su 20 klientų, kas būtų neįmanoma dirbant žemyninėje Kinijoje. Malonu ten dirbti – susirinkimai yra kur kas produktyvesni, o vietiniai nelabai kreipia dėmesį, kurioje šalyje produkcija gaminama“, – sakė jis.

 

Visa publikacija - https://www.alfa.lt/straipsnis/50393351/honkongo-atstovai-siunte-zinute-lietuvos-verslininkams

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis