fbpx

Prisijungti

Naujienos

Force majeure pažymos: dažniausiai užduodami klausimai

 

 Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmais, paruošė atsakymus į dažniausiai įmonių užduodamus klausimus dėl force majeure pažymų.

  • Ar Vyriausybės nutarimai dėl karantino paskelbimo ir tam tikrų verslo sričių veiklos draudimo yra Force Majeure aplinkybė?

Atsižvelgiant į sutarties pobūdį, kovo 12 d. Vyriausybės pasitarimo sprendimas drausti ir riboti tam tikrų verslo sričių veiklą ir kovo 14 d. Vyriausybės nutarimas Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, draudžianti arba ribojanti verslo veiklą, gali būti vertintina kaip FM aplinkybė.

  • Į ką turi atkreipti dėmesį įmonė, svarstanti kreiptis dėl FM pažymos išdavimo?

Pirma, peržiūrėti savo sutartis, pasitikrinti, ar jose numatytos FM aplinkybės ir sutartyse nustatytais terminais arba nedelsiant raštu informuoti kitą sutarties šalį apie negalėjimą vykdyti savo įsipareigojimus, jų numatomą trukmę ir mastą.

  • Ar Force Majeure pažyma išduodama, kai įmonė savo veiklą vykdė be raštu sudarytos sutarties, pagal atskirus užsakymus, žodinius susitarimus?

Ne, FM pažymai būtina raštu sudaryta sutartis.

  • Ar FM pažyma išduodama kiekvienai reikalavimus atitinkančiai sutarčiai atskirai?

Taip, kiekviena sutartis nagrinėjama atskirai.

  • Per kiek laiko išduodama FM pažyma?

Visiems FM atvejams nagrinėti ir pažymai išduoti nustatytas 20 darbo dienų terminas. Jei yra pateikti visi reikalingi ir tinkamai parengti dokumentai, pažyma gali būti išduota greičiau.

  • Ar FM pažyma atleidžia nuo visų įsipareigojimų  vykdymo?

Ne, tai papildomas įrodymas tariantis su kita sutarties šalimi dėl įsipareigojimų FM aplinkybių jų egzistavimo laikotarpiu nevykdymo, delspinigių, palūkanų, baudų nemokėjimo, atidėjimo ir pan.

  • Ką daryti įmonei, jei sutartyje FM aplinkybės nenumatytos?

Kuo anksčiau informuoti kitą sutarties šalį apie iškilusius sunkumus ir tartis dėl sutarties šalims priimtinos išeities.

Išsamesnė informacija čia:

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2020 M. KOVO 14 D. NUTARIMAS NR. 207: „DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO“

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/73c0b060663111eabee4a336e7e6fdab

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2020 m. kovo 12 d. Nr. 12 PASITARIMO PROTOKOLAS

http://lrv.lt/uploads/main/meetings/docs/1536832_b7b9517b53889a41064287957c2f0dba.pdf

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis