fbpx

Prisijungti

Naujienos

Eksporto klubo susitikimas Etiopijos rinkos analizei

Šįkart Vilniaus PPAR Eksporto klubo nariai turėjo galimybė plačiau susipažinti su Etiopijos – antros pagal gyventojų skaičių Afrikos šalies su augančiu vartojimu – rinka. Virtualaus susitikimo metu, kuriame dalyvavo 11 įmonių atstovai, buvo pasirašyta Vilniaus PPAR ir Adis Abebos prekybos ir sektorinių asociacijų rūmų bendradarbiavimo sutartis.
„Tikimės, kad Bendradarbiavimo sutarties su Adis Abebos prekybos rūmais pasirašymas paskatins abiejų šalių verslų ir verslo bendruomenių bendradarbiavimo pradžią“, - sakė Laura Aldonė, Vilniaus PPAR viceprezidentė, pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Ją taip pat pasirašė Adis Abebos Rūmų generalinis sekretorius Gebrehawariat Shibeshi Bettemariam.
Šis Eksporto klubo susitikimas prisidėjo prie geresnio šios dar menkai pažįstamos Etiopijos rinkos pažinimo. Anot susitikime dalyvavusio Sigito Brazinsko, kuris jau kelerius metus dirba tarptautiniu konsultantu su Etiopijos verslo struktūromis, šiuo metu Etiopijos rinka yra pakankamai rizikinga (eksporto apribojimai, sudėtingi finansiniai atsiskaitymai ir pan.), tačiau ateityje ji tikrai turės didžiulį potencialą. S. Brazinkas tarp verslo galimybių paminėjo baldų ir farmacijos gaminių eksportą, maisto gaminių (prieskonių, kavos, grūdinių kultūrų) importą ir kitas sritis.
Susitikime savo įžvalgomis pasidalino ir Laura Guobužaitė, „Infobalt“ eksporto vadovė, rengusi verslo mokymus Etiopijos verslo struktūroms.
Etiopija garsėja savo mineraliniais ištekliais (pavyzdžiui, kobalto atsargomis), aktyviai įgyvendina reformas skaitmenizacijos srityse – projektas „Digital Economy 2025“ ir kt.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis