fbpx

Prisijungti

Naujienos

Darbo rinkos problemos vis aštrėja: verslas ragina skubiai lengvinti užsieniečių įdarbinimą, atsigręžti į vyresnio amžiaus darbuotojus

Rūmai siūlo skubiai lengvinti užsieniečių įdarbinimo procedūras. Rūmų narių teigimu, trumpuoju periodu verslui tai – vienintelė priemonė, padėsianti konkuruoti tarptautinėje rinkoje.

Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius yra pažymėjęs, kad jau ir Prezidentūra rekomendavo „aktyviau spręsti darbo jėgos pasiūlos ir paklausos subalansavimo klausimą“ bei tarp kitų priemonių pasiūlė svarstyti „apdairius trūkstamų darbuotojų atvykimo iš trečiųjų, kultūriškai Lietuvai giminingų šalių sąlygų pokyčius“. 

„Tikrai girdime ir Vyriausybės, ekspertų, ministerijų, profsąjungų siūlymus didinti atlyginimus ir taip susirasti darbuotojų. Bet tuo pačiu reiktų pastebėti, kad atlyginimai Lietuvoje – tarp sparčiausiai augančių regione. Lietuvos banko apžvalga tik patvirtina, kad verslas dalijasi su darbuotojais uždirbamomis pajamomis. Nepaisant to, darbuotojų katastrofiškai trūksta, o ilgalaikės priemonės šiandien verslo negelbėja“, – teigia S. Leonavičius.

Kviečiame skaityti: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2022/02/04/news/darbo-rinkos-problemos-vis-astreja-verslas-ragina-skubiai-lengvinti-uzsienieciu-idarbinima-atsigrezti-i-vyresnio-amziaus-d-22270579

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis