fbpx

Prisijungti

Naujienos

Bendras žurnalo IQ ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų forumas: „Kam krizė atneš sėkmę – regionams ar (ir) sostinei?“

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai (VPPAR) kartu su žurnalu IQ.The Economist birželio viduryje organizavo virtualų „IQ forumą“, pavadintą „Kam krizė atneš sėkmę – regionams ar (ir) sostinei?“

Forumo metu buvo aptarti koronaviruso pandemijos sukelti iššūkiai Lietuvos ekonomikai bei galimos priemonės juos spręsti. Apie regionų ateitį diskutavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Savo įžvalgomis apie ES ekonomikos gaivinimą pasidalino EK atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Apie galimus Lietuvos ekonominius scenarijus ir jų įtaką verslui kalbėjo Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Taip pat, apie valstybės vykdomą pagalbą verslui kalbėjo Ministro Pirmininko patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių klausimais Lukas Savickas ir „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas dr. Žygimantas Mauricas.

Galiausiai forumą vainikavo speciali diskusija „Krizė 2020: ar verslas išmoko praeities pamokas?“, kurią moderavo Vilniaus Universiteto Verslo mokyklos direktorė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė dr. Birutė Miškinienė. Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas aptarė, kaip vyksta dialogas tarp Vyriausybės, savivaldos ir verslo, siekiant tinkamai panaudoti krizės padariniams mažinti skirtus milijonus; kalbėta, kaip karantinas paveikė regionų verslą, kokios matomos perspektyvos, ar jaučiami  atsigavimo ženklai.

Merai ir verslo atstovai vieningai sutarė, kad Ateities ekonomikos DNR planas popieriuje atrodo gražiai, tačiau kyla daug klausimų dėl jo įgyvendinimo mechanizmų. p. A. Vrubliauskas teigė, kad savivalda kone nebuvo įtraukta kuriant planą, tačiau tikimasi, kad jį toliau konkretinant atsiras vietos ir regionų specialistų konsultacijoms ir patarimams. p. Ričardas Malinauskas akcentavo, kad centrinė valdžia turi labiau pasitikėti savivalda, turi būti abipusis bendradarbiavimas ir ekspertinių nuomonių dalijimasis.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius pažymėjo, kad Lietuva sėkmingai įveikė viruso plitimą, turi geresnes startines pozicijas, atsigaunant ekonomikai Europoje ir pasaulyje, tad labai svarbu jų neprarasti, supaprastinti bei sutrumpinti įvairias biurokratines procedūras, aktyvinti bendradarbiavimas tarp socialinių partnerių, kad visiems tinkami sprendimai būtų priimami operatyviai.

„Privalome rasti konsensusą tarp socialinių partnerių. Susikalbėjimas tarp Parlamento, Lietuvos Respublikos Vyriausybės, profsąjungų, savivaldos bei verslo bus sėkmės garantas, įgyvendinant DNR planą“, - akcentavo S. Leonavičius.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai dėkoja partneriams - žurnalui „IQ. The Economist“, vyr. redaktoriui O. Lukošiui, gerbiamiems pranešėjams: p. V. Vasiliauskui, p. A. Pranckevičiui, p. L. Savickui bei dr. Ž. Mauricui už informatyvias prezentacijas; diskusijos moderatorei – p. B. Miškinienei bei diskusijos dalyviams – p. A. Vrubliauskui bei R. Malinauskui.

Forumo pranešimus ir diskusiją mielai kviečiame peržiūrėti čia:

https://www.alfa.lt/straipsnis/50422037/bendras-zurnalo-iq-ir-vppar-forumas-kam-krize-atnes-sekme-regionams-ar-ir-sostinei?fbclid=IwAR0BIM9WLXxzq7gTfBx8vtKP83_f9CiH5VnBOsUjk3rRwCLy7R-I7K0S0HM

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis