fbpx

Prisijungti

Naujienos

Atidaryta didžiausia Baltijos šalyse saulės elektrinė ant stogo

 

 

Vasario 7 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nario „Retal Lithuania“ gamyklos teritorijoje vykusio renginio metu buvo simboliškai paminėtas didžiausios Baltijos šalyse veikiančios saulės elektrinės ant stogo atidarymas ir aptartos saulės energetikos perspektyvos bei iššūkiai.

 

Ant „Retal Lithuania“ gamyklos stogo pastatytos elektrinės galia – 1,4 MW, o projekto vertė viršija milijoną eurų. Čia įrengta saugiausia ir patikimiausia įranga: 360Wp monokristaliniai moduliai su SolarEdge inverteriais, kai rinkos standartas 270Wp polikristaliniai. Elektrinei suteikta prailginta dvidešimties metų garantija.  

 

Renginį vainikavo panelinė diskusija. Jos metu LR Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis kartu su LR Energetikos ministro patarėju Ryčiu Kėvelaičiu, elektrinės rangovų „I+D Energias Lietuva“ vykdančiąja direktore Rūta Jakubauskiene, „Swedbank“ Stambių verslo klientų departamento direktoriumi Arnoldu Gaudiešiumi ir „Retal Lithuania“ vyriausiuoju energetiku Albertu Trakimavičiumi aptarė atsinaujinančios energijos tendencijas, didėjančią pramonės svarbą energetinės nepriklausomybės vystyme ir sektoriaus iššūkius.

 

Pasak LR Ekonomikos ir inovacijų viceministro Mariaus Skuodžio, atsinaujinančios energetikos galimybių pritaikymas pramonėje svarbus ne tik siekiant klimato kaitos mažinimo tikslų, bet ir užsienio investicijų pritraukimui į Lietuvą.

 

„Šiuo metu siekiame į Lietuvą pritraukti duomenų centrus ir elektromobilių baterijų gamintojus. Abiejų tipų įmonėms yra labai svarbi elektros energijos kaina ir galimybė elektrą iš gauti iš atsinaujinančių šaltinių - tai vienas iš esminių dalykų, norint pritraukti užsienio įmones. Lietuvos ekonomikai klimato kaitos klausimas yra toks pat svarbus kaip energetinis efektyvumas, mažėjančios elektros kainos ir darbo vietos aukštos pridėtinės vertės sektoriuose“, - sakė M. Skuodis.

 

Augantį pramonės susidomėjimą atsinaujinančia energetika LR Energetikos ministro patarėjas pakomentavo kaip būdą Lietuvai sustiprinti savo energetinės nepriklausomybės pozicijas.

 

„Pagal atsinaujinančių išteklių panaudojimą Europos Sąjungoje esame aštunti, investicijas atsinaujinančios energetikos plėtrai panaudojame keturiskart efektyviau nei Estija, tačiau vis dar didelę dalį elektros energijos importuojame. „Retal Lithuania“ projektas naudingas Lietuvai, nes tai - sava elektros generacija ir energetinės nepriklausomybės didinimas, o įmonei - kaštų taupymas“, - diskusijos metu sakė LR Energetikos ministro patarėjas Rytis Kėvelaitis.

 

Saulės elektrinę sumontavusios įmonės „I+D Energias Lietuva“ vykdančioji direktorė Rūta Jakubauskienė pabrėžė, kad jų klientais tampa eksportuojančios įmonės arba pramonininkai, kurių tikslas skatinti inovatyvią verslo plėtrą.

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.