fbpx

Prisijungti

Naujienos

Aplinkai draugiška Aukštoji mokykla

Net tolimiausia kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio. Žinant kryptį ir drąsiai žingsniuojant galima įgyvendinti ambicingiausius tikslus, pavyzdžiui, tapti aplinkai draugiška aukštąja mokykla. Apie tai kalbamės su Vilniaus universiteto Verslo mokyklos direktore dr. Birute Miškiniene, kurios vadovaujama įstaiga įgyvendina ne vieną tvarų ir socialiai atsakingą projektą.

„Mūsų VU Verslo mokyklos žaliasis kursas yra nulemtas bendros Vilniaus universiteto strategijos, kurioje identifikuojamos aplinkosaugos bei tvarumo kryptys. Tiesa, kai kuriuos projektus pradėjome įgyvendinti šiek tiek anksčiau ir savarankiškai. Mūsų mokykloje naudojami medžiaginiai rankšluosčiai, o studentai, turintys atskirą savo poilsio ir kavos kambarį, rugsėjo 1 d. dovanų gauna daugkartinio naudojimo puodelį, kurį gali naudoti visų studijų metu – vienkartinių (plastikinių ir popierinių) puodelių prie kavos aparatų esame atsisakę jau dvejus metus. Visose patalpose įprastos elektros lemputės pakeistos taupesnėmis. Suprantama, rūšiuojame šiukšles. Šiais metais VU Verslo mokykla prisijungė prie Vilniaus atliekų sistemos administratorius – VASA iniciatyvos „Nulis šiukšlių po stalu! “. Tiek darbuotojams, tiek studentams šiukšlių mažinimas ir rūšiavimas jau tapę neatsiejama kasdienybės dalimi“, – sako pašnekovė.

Skaičiuojama, kad visame pasaulyje per metus panaudojama apie pusę trilijono vienkartinių kavos puodelių, arba apie 70 indelių kiekvienam planetos žmogui. Deja, šių atliekų perdirbama vos 1 procentas, todėl tokių puodelių atsisakymas yra reikšmingas žingsnis rūpinantis mūsų planeta.

Rūpintis aplinka ir žmonėmis

Dr. B. Miškinienė pasakoja, kad VU Verslo mokyklos bendruomenė dėmesį skiria ne tik aplinkos tausojimui, bet ir žmonių gerovei užtikrinti. „Pradedame nuo mūsų įstaigos darbuotojų ir studentų. Covid-19 pandemijos metu užsidarė mus maitinusi kavinė, todėl pasibaigus karantinui reikėjo rasti kitą spendimą, kaip užtikrinti, kad žmonės būtų pavalgę. Įdiegėme visiškai naują, savitarna ir pasitikėjimu grįstą maitinimosi principą: atsiskaitoma naudojantis banko kortele ir pasiimamas norimas maistas – jokio aptarnaujančio personalo, – pasakoja Verslo mokyklos vadovė. VU Verslo mokykla priklauso tarptautinei asociacijai „Principles for Responsible Management Education“. Norėdami įstoti į jų gretas, turėjome įrodyti, kad įgyvendiname ilgalaikius, o ne vienkartinius tvarumo projektus. Vienas iš jų yra mūsų iniciatyva „Sharing is Caring“, kurios metu žmonėms daliname gerumą ne tik kalėdiniu laikotarpiu. Turime tikslines grupes (neįgaliuosius, senelius, nuteistuosius, vaikus), kuriais rūpinasi mūsų bendruomenė. Viskas prasidėjo, kai į mus kreipėsi „Caritas“ ir paprašė paremti sunkiau besiverčiančius žmones. Kartu su Verslo mokyklos bendruomene su jais pasidalinome tuo, ką turėjome namuose: drabužiais, negendančiu maistu.

Kasmet su nepasiturinčiais žmonėmis dalinamės knygomis, esame prisidėję prie  Maltiečių organizuojamos akcijos „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, taip pat prie organizacijos „Gelbėkite vaikus“ iniciatyvų, kurių metu buvo skiriama parama mokyklinėmis priemonėmis. Aktyviai dalyvaujame projekte „Vaikų svajonės“, šį rudenį vienai šeimai surinkome pinigus, kurių pagalba išpildėme šešių vaikų svajonę – nupirkome rašomąjį stalą, kėdę, vitaminų, lavinamųjų žaidimų, prekybos centro dovanų kuponą bei bilietus į kiną. Be to, jau kelerius metus vykdome projektą „Verslumo akademija“, kur kviečiame dalyvauti moksleivius iš finansiškai sunkiau besiverčiančių šeimų.

Nuolat remiame emocinę paramą telefonu teikiančią „Jaunimo liniją“, nes tikime, kad jauni žmonės yra mūsų visų ateitis, todėl investicija į jų gerovę yra socialiai atsakingas ir tvarus lėšų panaudojimas.''

Tvari studijų programa

VU Verslo mokyklos direktorė atskleidė, kad nuo šių mokslo metų startavo nauja studijų programa „Sustainable Corporate Finance and Investments“, kurioje integruoti tvarumo dėsniai. „Mokysime tvaraus ir atsakingo finansų valdymo. Šiuo metu tvarumas jau nėra tik aplinkosaugos dalykas, ši sąvoka suprantama daug plačiau, kompleksiškai. Tvarumas apima žmones, kaip išteklius, taip pat aplinkosaugos aspektus ir investavimą, kuris atsakingas prieš žmogų, gamtą bei planetą. Investuojami pinigai taip pat turi atkeliauti ne iš bet kur: svarbu, kaip jie uždirbami, kokiais ryšiais susiję, kokį poveikį turi. Planuojame turėti ir vadovą, kuris būtų atsakingas būtent už tvarumo klausimus studijų metu“, – mintimis dalinasi dr. B. Miškinienė.

Šis straipsnis parengtas pagal projektą “Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas” Nr. 08.5.1-ESFA-V423-02-0001, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis