fbpx

Prisijungti

Naujienos

Apie Brexit – diskusija su Jungtinės Karalystės verslo ekspertu

 

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vakar verslininkų vyko susitikimas – diskusija su Jungtinės Karalystės rinkos ekspertu p. Mark Gaskell. P. Gaskell jau 10 metų dirba su Lietuvos įmonėmis, padėdamas joms rasti kelią į JK rinką.

Renginio dalyviai pasakojo apie savo patirtį, bendradarbiaujant su JK įmonėmis. P. Vyda Mozūriūnienė, UAB „Comfort Heat“ generalinė direktorė, pažymėjo, kad su JK dirba jau 25 metus ir jai kelia susirūpinimą, ar nenutrūks jų tiekimo grandinė,  pasikeitus situacijai po Brexit. 

Renginio dalyviai būgštavo, kad Brexit kelia neužtikrintumą. Pastebima, kad po Brexit dėl muitinės patikros pailgės prekių pristatymo laikas. Būtent tai ir taikomi muitai gali išauginti produkcijos kainas. Tokiu atveju gaminiai taptų vis mažiau konkurencingi rinkoje.

Mark Gaskell patikino, kad bus siekiama, jog Brexit turėtų kuo mažesnę neigiamą įtaką verslininkams. Britai neplanuoja taikyti importo ir eksporto mokesčių.

Eksperto nuomone galimybių Lietuvos įmonėms tikrai yra.

Pvz., šiuo metu JK ruošiama daug nedidelių NT objektų statybų projektų, todėl augs kokybiškų langų, durų, medienos, šildymo įrenginių ir kitų statyboms reikalingų paslaugų bei produkcijos poreikis. Tai yra puiki galimybė Lietuvos verslininkams, tačiau prieš įžengiant į JK rinką, reikėtų įsivertinti savo gamybinius pajėgumus ir ar pavyks britams pasiūlyti išskirtinę ir kokybišką prekę.

Renginio dalyviai po pristatymo aptarinėjo su p. Gaskell kiekvieno individualius atvejus, tarėsi, kokios pasiruošimo Brexit strategijos įmonės turėtų rinktis.  

Renginį organizavo Enterprise Europe Network, veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.