fbpx

Prisijungti

Naujienos

Susitikimas su Laisvės partijos seimo frakcijos atstovais

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko susitikimas su Laisvės partijos LR Seimo frakcijos nariais – Vytautas Mitalas, prof. Artūras Žukauskas, Ieva Pakarklytė.
Susitikimą moderavęs Vilniaus PPAR prezidentas Sigitas Leonavičius pasveikino visus susirinkusius su Verslo diena, akcentuodamas itin svarbų verslo vaidmenį šalies ekonomikoje. Jis įvardino pagrindinę problemą, kad šiuo metu verslas yra tapęs „socialine mažuma, kuri palikta už borto, įvardinant juos kaip lobistus, o verslui primesti reikalavimai, mokesčiai ir kitos prievolės tampa tarsi nurodymai iš dangaus“. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) įmonių persekiojimas dėl automobilių įsigijimo, klausimai dėl ko įmonės uždirba tiek mažai pelno ir panašūs atvejai, jau seniai nebekelia nuostabos verslininkams. Laisvės frakcijos parlamentarai pripažino, kad LR apie Seime, Vyriausybėje ir savivaldybėse sklandančią nuostatą, kad verslas yra „blogis“ ir dauguma jų tiesiog vengia bet kokio bendravimo su verslininkais.
Diskusijoje laisvės partijos atstovai įvardino nepritarimą NT, mokestinei, energetinei reformai ir daliai kitų įstatymų projektų ir pakeitimų. Verslo atstovai išreiškė susirūpinimą dėl aiškaus ir nuoseklaus verslo reguliavimo bei galimybės prognozuoti teisinius pokyčius ir prisitaikyti prie naujovių. Buvo keltas klausimas dėl verslo interesų apsaugos, kai įstatymai priimami be būtinų lydinčiųjų poįstatyminių aktų, kurie padėtų verslui įsivertinti pasekmes, kaštus ir naudas. Tai itin svarbu kalbant kaip skatinti verslininkus likti Lietuvoje, kaip pritraukti investicijas ir nesidairyti, kuriose kaimyninėse valstybėse verslo sąlygos geresnės.
Diskutuojant apie verslo, kaip socialinio partnerio, valstybėje vaidmenį, seimo narys prof. Artūras Žukauskas pasiūlė steigti Verslo tarybą prie LR Seimo ir Vyriausybės, kuri keltų esmines verslo problemas, dalyvautų efektyvios mokesčių surinkimo sistemos kūrime, teiktų pasiūlymus eksporto, muitinės, įdarbinimo klausimais ir pan. Tai galėtų būti svarbus žingsnis siekiant efektyvesnio dialogo tarp verslo ir valdžios. Vilniaus PPAR prezidentas Sigitas Leonavičiaus labai palankiai įvertino Laisvės partijos pasiūlymą ir pasiūlė Verslo tarybą steigti dar šiais metais ir Vilniaus PPAR galėtų inicijuoti ir prisidėti prie steigimo procesų.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis