fbpx

Prisijungti

Naujienos

Mobilumo programos sėkmės istorijos IV

Tęsiame Vilniaus PPAR kartu su partneriais vykdomo projekto „EU4Business: Connecting Companies“ Mobilumo programos sėkmės istorijų ciklą!
🇦🇲 🇱🇹 Šįkart mobilumo programa leido susitikti dviem iškiliems Lietuvos ir Armėnijos kūrėjams: Valentui Aškiniui ir Mirtadui Gazazian.
Valentinas Aškinis – vienas iškiliausių lietuviškos animacijos kūrėjų, vadovaujantis UAB „Vilanimos filmų studija”. Lietuvoje puikiai žinomas animatorius dirba ne tik prie filmų projektų, bet ir daug metų yra Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojas, vadovauja studijų programai „Multimedijos dizainas“. V. Aškinis nuo 2003 m. kartu su partneriais rengia tarptautinį animacinių filmų festivalį „Tindirindis“.
Mirtadas Gazazian – Armėnijos kūrėjas, turintis 40-ies metų patirtį animacinių filmų industrijoje. Yra dirbęs daugelyje šalių kaip ilgametražių, trumpametražių animacinių filmų ir animacinių serialų nepriklausomas animacijos profesionalas. Nuo 80-ųjų metų pradžios Mirtadas pradėjo piešti karikatūras, kurios buvo publikuojamos spaudoje. Mirtadas dalyvavo daugelyje tarptautinių karikatūrų konkursų.
„Man labai pasisekė, kad buvau pakviestas dalyvauti šioje puikioje Europos programoje ir būti jos dalimi. O ypač man pasisekė, kad sutikau Valentą Aškinį, tai buvo tobulas atitikimas – „perfect match“, kaip sakoma angliškai“, - sako Mirtad Gazazian, džiaugdamasis programos rezultatais ir dėkodamas visiems sutiktiems žmonėms, o ypač Valentui Aškiniui, Iljai Bereznickui, Deimantei Vilčinskaitei (projekto kuratorei, Vilniaus PPAR atstovei).
Per vieną viešnagės mėnesį Vilniuje nuveikta įspūdingai daug: kūrėjai kartu surengė dirbtuves ir filmų peržiūrų Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentams, diskutavo apie Armėnijos animacijos istoriją. Mirtad Gazazian taip pat dalyvavo projekto „EU4Business: Connecting Companies“ 5 dienų trukmės pažintiniame vizite ir B2B susitikimuose tarp Rytų partnerysčių ir ES šalių MVĮ, veikiančių kino industrijos sektoriuje, kuris buvo organizuotas „Meeting Point – Vilnius“ Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris” metu.
Vizitą vainikavo Mirtado karikatūrų paroda „Su karikatūromis viskas paprasta“ Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, kurios atidarymo renginyje lankėsi ir Armėnijos ambasadorius Lietuvoje p. Hovahnnes Igityan. Čia vyko ir armėniškų animacinių filmų retrospektyva. Paroda veiks iki rugsėjo mėn., kviečiame apsilankyti!
„Mane ir Mirtadą sieja daug sąlyčio taškų ir interesų, pasidalinome ir savo dėstytojavimo patirtimi, kūrybinio kelio svarbiausiais momentais. Džiugu, kad bendradarbiavimą, kuris užsimezgė šios programos metu, tęsime ir toliau: su Mirtad ir jo studija „Banzay Production” planuojame Lietuvos ir Armėnijos koprodukciją prie mano naujausio animacinio filmo „The Magical Journey to Tandarika“, - pasakoja Valentas Aškinis.
Lauksime premjeros ir linkime sėkmės!

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis