fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilnius ir Vilniaus PPAR tapo „Enterprise Europe Network” Kultūros ir kūrybinių industrijų sektorinės darbo grupės susitikimo šeimininkais

Pirmąkart Vilnius ir Vilniaus PPAR tapo „Enterprise Europe Network” Kultūros ir kūrybinių industrijų sektorinės darbo grupės susitikimo šeimininkais! Vilniuje 2️⃣9️⃣-ių dalyvių iš 1️⃣4️⃣ Europos šalių laukė turininga, kruopščiai paruošta ir intensyvi 3 dienų trukmės programa.
„Linkiu darbingo, kūrybingo, įkvepiančio darbo kartu. Taip pat puikių įspūdžių Lietuvos sostinėje Vilniuje, kuri šiais metais mini 700 metų jubiliejų”, –sveikindamas darbo grupės narius sakė Almantas Danilevičius, Vilniaus PPAR generalinis direktorius.
Šie palinkėjimai išsipildė su kaupu. Diskusijos, rezultatų ir ateities planų aptarimas, kūrybinės dirbtuvės tvarumo temomis, kultūrinis turas po Vilnių, susipažinimas su Vilniaus dailės akademijos kūrybiniais projektais, Lietuvos kino industrija, Lietuvos video žaidimų industrija, apsilankymas Baldų ir dizaino bei Statybų parodoje RESTA – visa tai sukūrė šio darbo grupės susitikimo sėkmę.
„Kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus grupės nariai ekspertai turi skirtingų įgūdžių ir patirties, todėl jie susitinka tam, kad pasisemtų geriausios patirties, mokytųsi ir tobulėtų, siekdami padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms tapti atsparesnėmis, inovatyvesnėmis. Taip pat svarbu padėti įmonėms įgyvendinti trigubą –žaliąją, skaitmeninę, socialinę – transformaciją“, – teigia Céu Filipe, sektorinės darbo grupės pirmininkė, Portugalijos verslo asociacijos atstovė. Ji plačiau paaiškina kiekvieną trigubos transformacijos dėmenį:
✅ŽALIOJI transformacija. Klimato kaitos iššūkiai reikalauja skubių pokyčių visose ekonominės veiklos srityse. Skatiname kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus įmones naudoti tvarias medžiagas, dizainą, produktus, paslaugas, procesus ir verslo modelius, kurie orientuoti į ženklų aplinkosauginio pėdsako sumažinimą.
✅SKAITMENINĖ transformacija suteikia žmonėms naujų galimybių mokytis, pramogauti ir dirbti globalizuotame pasaulyje. Kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus atstovai tradiciškai yra tie pirmieji, kurie pritaiko naujas technologijas.
✅SOCIALINĖ transformacija. Karų, energetikos krizių, grėsmių demokratinėms vertybėms ir politinio radikalėjimo sąlygomis kultūros ir kūrybinių industrijų sektorius skatina socialinį ir kultūrinį susitelkimą, stiprina bendrystės jausmą ir palaiko elgsenos pokyčius, nukreiptus į žaliąją ir skaitmeninę transformaciją.
„Džiaugiamės, kad Kultūros ir kūrybinių industrijų sektorinės darbo grupės nariai išreiškė susidomėjimą Lietuvos pažanga kūrybinių industrijų srityje – tiek kino ar video industrijoje, tiek ir dizaino sprendimuose“, – teigia Deimantė Vilčinskaitė, darbo grupės vicepirmininkė, Vilniaus PPAR Eksporto plėtros vadovė.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis