fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ragina tobulinti teisinį reguliavimą ir sudaryti sąlygas užsienio studentams

Nors kiekvienais metais iš užsienio atvykusių studentų daugėja, tik nedidelė jų dalis baigę studijas lieka gyventi ir siekti karjeros mūsų šalyje, tuo tarpu Lietuvos įmonės kasmet susiduria vis didesniu kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu.
 
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ragina tobulinti teisinį reguliavimą ir sudaryti sąlygas užsienio studentams integruotis į Lietuvos darbo rinką, o universitetai siūlo dar vieną sprendimą – supaprastinti vizų ir leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo užsienio studentams tvarką bei sumažinti biurokratiją užsieniečiams kurti verslus mūsų šalyje.
 
Aukštųjų mokyklų atstovai pabrėžia, kad šis paradoksas jau kurį laiką yra akivaizdus, tačiau, pasak jų, tiek darbdaviai, tiek ir politikai palieka užsieniečius studentus paraštėse ir neįdeda visų įmanomų pastangų siekiant išnaudoti užsieniečių potencialą Lietuvos darbo rinkoje.
Reaguodami tiek į Lietuvą atvykusių užsienio studentų poreikį užtikrinti tinkamas sąlygas dirbti Lietuvoje, tiek ir į darbdavių lūkestį pritraukti daugiau kvalifikuotos darbo jėgos, imamės veiksmų situacijai pakeisti.
 
„Kartu su mūsų nariais VU Verslo mokykla / VU Business School bei VILNIUS TECH universitetu ir verslo bendruomene ieškome būdų, kaip patobulinti teisinį reguliavimą ir paskatinti darbdavius sudaryti motyvuojančias sąlygas užsienio studentams likti dirbti Lietuvoje. Mūsų tikslas, kad studentai patikėtų perspektyva dirbti mūsų šalyje ir integruotųsi į mūsų darbo rinką. Manome, kad vienas veiksmingų būdų situacijai pakeisti – kartu su Vyriausybe ir Seimu surasti sprendimą, kaip išduodant studento vizą užsieniečiui, kartu jam suteikti ir darbo vizą. Užsieniečiai studentai su vietiniais studentais turėtų vienodas sąlygas įsidarbinti dar studijų metu ir tai paskatintų juos siekti tolesnės karjeros Lietuvoje“, – sako Sigitas Leonavičius, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.
Plačiau skaitykite straipsnyje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis