fbpx

Prisijungti

Naujienos

2021 m. gegužės 27 d. įvyko vieša konsultacija Pranešėjų apsaugos tema su LR Generaline prokuratūra bei „Transparency International“ Lietuvos skyriumi.

Konsultacijos tikslas buvo su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais aptarti, kaip verslo įmonėms sekasi įgyvendinti Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas, atsakyti į visus verslo bendruomenei kylančius klausimus bei padėti geriau suprasti, ką įmonės gali daryti pačios, siekiant užtikrinti geresnę pranešėjų apsaugą savo kasdienėje veikloje.

 

Sveikinimo žodį tarė Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų generalinis direktorius Almantas Danilevičius.

 

Vyriausioji prokuroro padėjėja Gintarė Bliujienė pristatė pranešimą „Kaip sekasi įgyvendinti Pranešėjų apsaugos įstatymą?“. Su pranešimo skaidrėmis galite susipažinti čia.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovė Deimantė Žemgulytė pasidalino tyrimo „Kaip verslo bei viešojo sektoriaus įstaigos apsaugo pranešančius asmenis“? rezultatais. Su tyrimo skaidrėmis galite susipažinti čia. 

Po pranešimų įvyko aktyvi diskusija, kurios metu Generalinės prokuratūros atstovės Gintarė Bliujienė ir Monika Kalinauskienė atsakė į klausimus, kvietė privataus sektoriaus įmones iškilus klausimams konsultuotis su Generaline prokuratūra, pasinaudoti siūlomomis nemokamomis konsultacijomis ir pagalba diegiant vidinius kanalus užtikrinančius pranešėjų apsaugą.

 

Nuo 2019 m. sausio Lietuvoje įsigaliojo Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris taikomas ir PRIVAČIAM SEKTORIUI. Įmonės, kuriose dirba daugiau nei 50 darbuotojų, privalo įsidiegti vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą bei užtikrinti tinkamą jo funkcionavimą. Šių metų pabaigoje į nacionalinę teisę bus perkelta ES direktyva dėl Pranešėjų apsaugos, kuria išplečiama pranešėjo sąvoka, pažeidimai dėl kurių galima pranešti, taip pat – numatomos sankcijos dėl įstatymo nevykdymo, trukdymo pranešti, neigiamų veiksmų vykdymo prieš pranešantį asmenį.

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis