Nauji ryšiai ir kūrybiniai projektai: po konferencijos Baryje „Amres Art Gallery“ bendradarbiaus su Vengrija

Praeitų metų pabaigoje Enterprise Europe Network partneriai iš Apulijos regiono pakvietė Amres Art galeriją dalyvauti tarptautinėje konferencijoje Baryje, Italijoje. „Creativity Meets Clusters“ subūrė kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) atstovus iš Europos bei kitų pasaulio šalių.

Amres Art Gallery įsikūrusi Vilniuje, Polocko g. 41. Tai unikali edukacinė taikomojo meno erdvė, kurioje pristatomi meno, mados ir dizaino kūriniai yra sukurti intuityviosios estetikos metodu.

Amres Art galerijos dėmesys nukreiptas į tarpkultūrinius meno, dizaino, mados projektus, kuriuose senosios (paveldo) technologijos ir metodai atranda naujas, šiuolaikiniam žmogui aktualias išraiškas. Senovinių kultūrų estetika yra dabartinio pasaulio įkvėpimo šaltinis. Galerija rengia edukacinius projektus ir plenerus, moderuoja tarpkultūrinių įvaizdžių ir gaminių bendrakūrybą, rengia neuroestetikos parodas ir ekspozicijas.

 

Tarptautinio „Creativity Meets Clusters“ renginio tikslas buvo paskatinti KKI klasterių lyderius kurti naujas Europos ir tarptautinės kultūros ir kūrybinės ekosistemos augimo vizijas ir strategijas, praplėsti turimas žinias bei pasisemti įkvėpimo vieniems iš kitų. Lietuvą atstovavo Amres Art Gallery ir UAB HAI Institutas vadovė Rasa Baltė Balčiūnienė bei galerijos įvaizdžio ir komunikacijos kūrėja Greta Greiciunaitė.

Enterprise Europe Network suteikė unikalią galimybę ne tik praplėsti akiratį per įkvepiančias plenarines sesijas, seminarus ir verslo susitikimus, bet ir užmegzti naujus ryšius, kurie tikimės ateityje peraugs į prasmingą tolimesnį bendradarbiavimą. Mūsų pranešimas „Heritage and Art Gallery: Heritage that Cares – The New Frontier of Cultural Welfare“ pristatė Amres Art Gallery patirtį ir veiklą“, – sakė Rasa Baltė Balčiūnienė galerijos įkūrėja ir vadovė.

„Pranešime dalinomės galerijos misija jungti kultūrinį paveldą su šiuolaikiniu dizainu. Papasakojome apie mūsų kūrybos metodus, paremtus neuroestetikos principais, kurie padeda kurti emociškai paveikų ir vizualiai įkvepiantį meną. Pristatėme šilko batikos audinių kolekciją, jungiančią Lietuvos kaip tarpkultūrinės moderatorės vaidmenį su Indonezijos paveldu – batikos technologija bei kvietėme bendradarbiauti kūrėjus, siekiančius įprasminti tradicijas šiuolaikiniame kontekste“, – pasakojo Rasa.

Konferencija buvo kupina įžvalgių diskusijų ir pažinčių su žmonėmis, kurie kasdien gyvena ir kvėpuoja kūryba ir menu. „Įdomu tai, jog konferencijos metu beveik kiekvienas pranešimas akcentavo pojūčių, judesių ir emocijų įtraukimą į kūrybines veiklas. Džiugu, jog „Amres Art“ veikla, pasitelkus neuroestetikos mokslą, jau gyvena šiomis aktualijomis. Galerijoje kuriame audinių dizainą, kuris remiasi senųjų technologijų paveldo išsaugojimu, suteikiant joms naujas išraiškas. Tai kūriniai, kuriuose slypi užkoduotas gilus ryšys su žmogaus emocijomis ir pojūčiais, sukurtais pasitelkiant organinių formų estetiką bei gamtos įkvėpimą. Džiaugiamės, kad ši vizija sulaukė tokio šilto priėmimo ir tarptautinėje konferencijoje. Grįžome įkvėpti kūrybinės energijos, naujų pažinčių ir daugybės idėjų, kurias nekantraujame įgyvendinti,“ – įspūdžiais dalinasi Amres Art Gallery komunikacijos atstovė Greta Greiciunaitė.

Neilgai trukus Baryje užmegztas ryšys su Global Sustainable Fashion Week prezidente Vengrijoje bręsta į daugialypį bendradarbiavimą. Amres Art Gallery šiuo metu aktyviai ruošiasi mados savaitei, kurioje pristatys dokumentinį filmą apie Senosios Europos kultūrinį paveldą, lydimą unikalios šilko batikos kolekcijos, įkvėptos mūsų pačių šaknų.

Kviečiame daugiau susipažinti su Amres Art Gallery veikla:

https://e.pcloud.link/publink/show?code=XZjmIPZNNWhhuEjXr4tT89KwpnslJKs1Ti7

  • Video apie neuroestetikos parodą:

https://e.pcloud.link/publink/show?code=XZjmIPZNNWhhuEjXr4tT89KwpnslJKs1Ti7

 

Foto: Creativity Meets Clusters organizatorių