KUR LINK JUDA EUROPOS EKONOMINIS GARVEŽYS? Įvyko vebinaras apie verslo aktualijas Vokietijoje

Vilniaus PPAR kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje suorganizavo Enterprise Europe Network virtualų seminarą „Kur link juda Europos ekonomikos garvežys? Vokietijos ekonominė

situacija“.

Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus PPAR generalinis direktorius dr Almantas Danilevičius ir pabrėžė, kad Vokietija yra šalis, kuri diktuoja ekonomiką ne tik EU šalyse, bet ir visame pasaulyje. Jis pažymėjo, kad  Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai teikia nemažai paslaugų, kurios padeda užmegzti verslo partnerystes ir įeiti į naujas tarptautines rinkas, ir pakvietė vebinaro dalyvius aktyviai naudotis Rūmų suteikiamomis galimybėmis.

Lietuvos komercijos atašė Vokietijoje Arūnas Šarka apžvelgė Vokietijos aktualią ekonominę situaciją. „Vokietija yra pagrindinis Europos ekonomikos garvežys, ir tai, kas šiuo metu vyksta Vokietijos ekonomikoje, po 3-5 mėnesių gali atsikartoti ir Lietuvoje“ dėstė p. Šarka.  „Vokietijos vyriausybė tikisi, kad ekonomika šiemet augs 0,2%, t. y. gerokai mažiau nei anksčiau prognozuoti 1,3%. Silpna pasaulinė paklausa, geopolitinis neapibrėžtumas ir nuolatinė didelė infliacija mažina viltis, kad didžiausia euro zonos ekonomika atsigaus greitai. Vokietijos eksporto sektorius, kuris paprastai yra svarbus ekonomikos augimo variklis, kenčia nuo trapios pasaulinės ekonomikos akivaizdoje „vėstančios“ užsienio prekybos. Praėjusių metų nuosmukis, tebesitęsiančios didelės energijos, finansavimo ir personalo sąnaudos, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas ir didžiulė biurokratinė našta palieka savo pėdsakus. Didėja įmonių netikrumas.“

  1. Arūnas Šarka, savo pranešime apžvelgęs ir atskirų ekonomikos sektorių situaciją ir prognozes, pasidalijo ir praktiniais patarimais Lietuvos verslui, planuojančiam plėtrą į Vokietiją. „Labai svarbu įvertinti, su kokiu produktu jūs einate į Vokietijos rinką, kokia yra konkurencinė situacija Vokietijoje. Ir nors šalys yra 80 mln. vartotojų rinka, šiuo metu vartojimas yra žymiai smukęs“, atkreipė dėmesį pranešėjas. Jis taip pat paminėjo dalyvavimo parodose Vokietijoje svarbą – čia svarbu geriau rinktis specializuotas parodas.
  2. Petras Breimelis, anksčiau nemažai metų dirbęs su statybos verslu Vokietijoje paminėjo, kad Vokietijoje gyvena virš 60 000 lietuvių, tad kontaktai su jais būtų labai naudingi.

Pranešimas_A. Šarka 2024

 

Jau 18 metų Vokietijoje veiklą vykdančios UAB Varėnos pienelio direktorė Jolanta Kuzminienė renginio dalyvius supažindino su praktiniais patarimais bei nurodė, kad įeiti į Vokietijos rinką jiems padėjo aktyvus dalyvavimas parodose ir ilgas kruopštus pasirengimas. „Vokiečiai tikrai nieko nežino apie varškės sūrelius, tad turėjome prisitaikyti, pavadinome savo produktus proteininiais batonėliais“ minėjo ji. Įmonė plačiai dirba su Vokietijos Lidl tinklu ir jau turi gerą vardą, kaip patikima įmonė Vokietijos rinkoje, tad eksporto apimtys į šią šalį nuolat auga.

 

Nuoširdžiai dėkojame LR ambasadai Vokietijoje, komercijos atašė Arūnui Šarkai už iniciatyvą suorganizuoti vebinarą bei informatyvų pranešimą, pasidalintas įžvalgas apie verslo galimybes ir verslo vystymo ypatumus. Taip pat norime padėkoti už pasidalinimą vertinga praktine patirtimi Petrui Breimeliui bei UAB Varėnos pienelio direktorei Jolantai Kuzminienei.

Su pranešimais galite susipažinti čia:

 

Susidomėjusius verslo galimybėmis Vokietijoje kviečiame kreiptis į Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus.

Daugiau apie Enterprise Europe Network Lietuva tinklo veiklas kviečiame susipažinti šiame video https://youtu.be/Vcq0Dm631Uc.

Daugiau apie EEN: https://eenlietuva.eu/